RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kremlowska gazeta: sankcje to długo oczekiwana szansa na rozwój

Władimir Putin podpisał dekret o retorsjach wobec państw, które nałożyły na Rosję sankcje (fot. flickr/ Dan Iggers)
Władimir Putin podpisał dekret o retorsjach wobec państw, które nałożyły na Rosję sankcje (fot. flickr/ Dan Iggers)

Odwet Moskwy na zachodnie sankcje, to szansa dla rosyjskiego biznesu – do takich wniosków doszli dziennikarze „Rossijskoj Gaziety”. Tłumaczą oni, że dzięki ograniczeniom w handlu z państwami, które nałożyły na Rosję embargo, rozwinie się rodzima produkcja i przybędzie miejsc pracy.

Rządowy dziennik przypomina, że wczoraj prezydent Władimir Putin podpisał dekret o retorsjach wobec państw, które nałożyły na Rosję sankcje. Zgodnie z dokumentem, dziś rząd przedstawi listę towarów, których import zostanie zakazany.

„Dla rosyjskich producentów, to długo oczekiwana szansa na rozwój” – przekonuje „Rossijskaja Gazieta”. Daje przy tym do zrozumienia, że w ten sposób konsumenci wreszcie dostaną dobry towar, ponieważ ten importowany nie zawsze był odpowiedniej jakości.


CZYTAJ TAKŻE: Rosja odpowiada na sankcje. Putin zakazał importu produktów rolnych
„Złe towary, takie jak polskie jabłka i unijne mięso”

Jako przykład „złych towarów” dziennik podaje: polskie jabłka i unijne mięso. „Teraz, przez co najmniej rok możemy być pewni, że będziemy jeść zdrowe produkty” – dodaje gazeta.

Według rządowego dziennika Rosja znajdzie sobie nowych dostawców zagranicznych, nie dopuści do wzrostu cen i zadba o nowe miejsca pracy.


CZYTAJ TAKŻE: Kanada wprowadziła kolejne sankcje wobec Rosji i separatystów

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej