„Francuski Spider-Man” znów na szczycie

Francuski człowiek-pająk zdobył dotychczas ponad 70 wieżowców na całym świecie (fot. alainrobert.com)

Alain Robert, czyli „francuski człowiek-pająk” wspiął się na najwyższy budynek paryskiej biznesowej dzielnicy La Defense. Wyczyn zajął mu 45 minut.

47-letni Francuz zdobył wieżowiec GDF-Suez, który mierzy 185 metrów w niespełna godzinę. To nie pierwszy raz, kiedy „Spider-Man” ryzykował życie, wspinając się bez zabezpieczenia na jeden z najwyższych i najbardziej znanych budynków świata.

Pierwszy drapacz chmur Alain Robert zdobył w 1994 r. Wówczas jako cel obrał sobie wieżowiec CityBanku w Chicago. Od tego czasu człowiek-pająk zdobył ponad 70 wysokościowców na całym świecie.

Roberta można było zobaczyć także nad Wisłą. W czerwcu 1999 r. wdrapał się na warszawski hotel Marriott.

Jego największym wyczynem jest zdobycie w sierpniu ubiegłego roku malezyjskiego wieżowca Petronas w Kuala Lumpur – największego budynku na świecie, mierzącego 452 m.

„Francuskiego Spider-Mana” nie odstrasza fakt, że podczas nielegalnych wspinaczek notorycznie zatrzymuje go policja.

Dzięki spektakularnym osiągnięciom został zauważony także przez świat filmu i w maju 2003 r. zarobił 18 tys. dolarów za wdrapanie się w stroju człowieka-pająka na Lloyd's of London. Wspinaczkę Francuza wykorzystano jako element brytyjskiej kampanii reklamowej, promującej ekranizację znanego komiksu pod tym samym tytułem „Spider-Man”.

źródło:
Zobacz więcej