RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Rosyjski nadzór weterynaryjny: drobnoustroje i salmonella w polskim mięsie

Drobnoustroje w mrożonej wołowinie oraz salmonelle w indyczym mięsie pochodzących z Polski wykrył rosyjski nadzór weterynaryjny. W komunikacie poinformowano, że wprowadzono reżim nasilonego monitoringu laboratoryjnego w stosunku do produkcji tych przedsiębiorstw, z których pochodzi mięso. W środę Rosja ogłosiła decyzję o nałożeniu embarga (od 1.08) na polskie owoce i warzywa.

Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Federacji Rosyjskiej (Rossielchoznadzor) napisała na swej stronie internetowej o wykryciu mezofilnych drobnoustrojów beztlenowych i fakultatywnie beztlenowych w mrożonej wołowinie oraz salmonelli w indyczym mięsie mielonym.

Według Rossielchoznadzoru drobnoustroje znaleziono w mięsie z Zakładów Mięsnych w Sokołowie – Oddział w Kole, a salmonellę – w wyrobach Zakładu Drobiarskiego w Stasinie.


CZYTAJ TAKŻE: Reakcja Polski i UE na rosyjskie embargo. „To represja polityczna”

„Nie otrzymaliśmy od Rosji żadnych oficjalnych informacji”

Rossielchoznadzor poinformował w komunikacie, że podjął decyzję o wprowadzeniu reżimu nasilonego monitoringu laboratoryjnego w stosunku do produkcji tych przedsiębiorstw i uprzedził służby weterynaryjne Polski o niedopuszczalności podobnych naruszeń.

Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii Krzysztof Jażdżewski poinformował w czwartek, że na razie strona polska nie otrzymała od Rosji żadnych oficjalnych informacji. – Jeżeli takie dokumenty przyjdą, to sprawa zostanie wyjaśniana – powiedział.


CZYTAJ TAKŻE: Rosja nie chce ukraińskich soków; wcześniej wstrzymała import konserw

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej