RAPORT

Pogarda

Bohater, który podbija serca. 8-latek ukończył triathlon z niepełnosprawnym bratem

Bracia podczas triathlonu (fot. Facebook/Lucas House)
Bracia podczas triathlonu (fot. Facebook/Lucas House)

Najnowsze

Popularne

Ta historia pokazuje, że poświęcenie dla rodziny nie zna granic. 8-letni Noah wziął udział w mini triathlonie wraz ze swoim niepełnosprawnym bratem cierpiącym na rzadką chorobę mózgu, która uniemożliwia mu mówienie, samodzielne jedzenie czy poruszanie się. Chłopcy pokonali w sumie 200 m w wodzie, niespełna 5 km jazdy na rowerze i półtorakilometrowy bieg.

Gdy Noah usłyszał o organizowanym w jego okolicy mini triathlonie od razu zdecydował, że weźmie w nim udział wraz ze swoim 6-letnim, niepełnosprawnym bratem Lucasem. Chłopcy przygotowywali się do startu przez trzy miesiące.

Podczas konkurencji w pływaniu, Noah ciągnął za sobą ponton z młodszym bratem. Na czas jazdy rowerem, Lucas był umieszczony w specjalnej przyczepie, a w trakcie biegu Noah pchał przed sobą wózek.

Jesteśmy bardzo dumni

– To było dla nas stresujące, ale zarazem ekscytujące i szczęśliwe. Jesteśmy bardzo dumni – powiedziała Alissa Aldrich, mama chłopców. – Noah i Lucas są sobie bardzo bliscy, kiedy Lucas widzi starszego brata, od razu zaczyna się uśmiechać. Uwielbiają oglądać razem bajki, bawić się i chodzić na spacery – opowiadała Aldrich. Rodzina, pomimo schorzenia syna, pozostaje aktywna – odwiedzili razem Disney World i byli na wyprawie narciarskiej, na której Lucas zjeżdżał na specjalnie przygotowanych nartach.

Jest częścią czegoś ważnego

Alissa Aldrich podkreśla, że Lucas zdaje sobie sprawę, że udział w triathlonie to było coś ważnego. – Kiedy wyciągaliśmy go z wody widziałam na jego twarzy uśmiech, najszerszy jaki do tej pory miałam okazję zobaczyć. On wie, że był częścią czegoś wyjątkowego – powiedziała mama chłopców i dodała, że start w zawodach miał być dla nich przede wszystkim zabawą i dowodem na to, że można żyć bez ograniczeń.

CZYTAJ TAKŻE – Niepełnosprawny kolarz spełnia marzenia; trafił do kolarskiej kadry

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej