RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Ławrow: nie będziemy odpowiadać sankcjami na sankcje

(fot. flickr.com/Utenriksdepartementet UD)
(fot. flickr.com/Utenriksdepartementet UD)

Zachód nie wie, czego oczekuje od Rosji i nie rozumie tego, co dzieje się na Ukrainie – powiedział w Moskwie szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Minister podkreślił jednak, że Rosja nie zamierza odpowiadać sankcjami na zachodnie sankcje.

Rosyjski minister skrytykował kraje Unii Europejskiej i USA twierdząc, że nie wspierają inicjatyw pokojowego rozwiązania kryzysu ukraińskiego. Wyraził także ubolewanie z powodu kolejnych sankcji, nakładanych na Rosję przez Unię Europejską i USA. Oświadczył jednak, że Moskwa nie zamierza odpowiadać sankcjami na sankcje.

„Nie będziemy wpadać w histerię”

– Nie będziemy działać według zasady. Chcemy podejść do tej kwestii na trzeźwo – powiedział Ławrow. W jego ocenie, tak liczącemu się państwu jak Rosja nie wypada wpadać w histerię. – Mamy przecież poczucie własnej godności – podkreślił rosyjski dyplomata. Siergiej Ławrow odrzucił oskarżenia o to, że Rosja wspiera zbrojnie separatystów. Powtórzył, że Moskwa już dawno zaprosiła międzynarodowych obserwatorów, aby monitorowali przejścia graniczne między Rosją a Ukrainą.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejne sankcje Kanady wobec przedstawicieli Rosji I Ukrainy

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej