RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

TVP Info: Jan Tomaszewski zrywa z PiS–em

Jan Tomaszewski odchodzi z PiS. Od jutra przestaję być członkiem klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości – powiedział TVP Info. Powodem decyzji miały być nieporozumienia w łódzkim okręgu partii.

Sportowiec i parlamentarzysta zapowiedział, że będzie posłem niezrzeszonym.

– Tu nie chodzi o nieporozumienia, ale o strzelanie bramek samobójczych albo o sabotaż – powiedział na antenie TVP Info Tomaszewski.

– 16 stycznia – mówił – radni PiS–u, opozycji, poparli budżet prezydent z Platformy, Zdanowskiej. Podobno miało to być poparcie za budowę pomnika śp.prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Łodzi – dodał. Poseł powiedział, że ostatecznie idea postawienia pomnika została obalona.

– Dla mnie to było kuriozum – kontynuował – że łódzka organizacja PiS–u wystawiła jako kandydata na prezydenta panią, która jeszcze kilka miesięcy temu była prominentną działaczką Platformy (Joannę Kopcińską – przyp.red.) i która poparła ten budżet.

14 kwietnia poinformowałem o tym przewodniczącego Błaszczaka, wysyłając pismo, że zawieszam swoją działalność w klubie i bardzo proszę o umożliwienie mi spotkania z panem premierem Jarosławem Kaczyńskim. Do dnia dzisiejszego nie dostałem żadnej odpowiedzi – podkreślił.

Tomaszewski w parlamencie zasiada w komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki. Do Sejmu został wybrany z łódzkiej listy PiS. Otrzymał ponad 8 tysięcy głosów.

źródło:
Zobacz więcej