RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wiceszef KNP chce rządzić Gdynią; „Miasto trzeba zrewitalizować”

Artur Dziambor (fot. Facebook/A.Dziambor)
Artur Dziambor (fot. Facebook/A.Dziambor)

Najnowsze

Popularne

32-letni wiceprezes Kongresu Nowej Prawicy Artur Dziambor wystartuje w wyborach na prezydenta Gdyni. Wśród jego haseł programowych jest m.in. ograniczenie lub rezygnacja z wydatków na promocję miasta.

Dziambor będzie ubiegać się o najwyższy urząd w Gdyni z komitetu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego.

Inne rozwiązania

– Będziemy proponować zupełnie inne rozwiązania, bardziej wolnościowe dla budżetu miasta, czyli np. to, żeby nie podwyższać stawki podatku od nieruchomości do najwyższej możliwej – powiedział wiceprezes KNP.

Dodał, że jako kandydat na prezydenta Gdyni będzie się też domagał likwidacji lub zminimalizowania budżetu przeznaczonego na promocję miasta. – Miasto wydaje ogromne pieniądze na własną promocję, a tak naprawdę jest to promocja władz miasta. To jest marnotrawstwo pieniędzy. My byśmy do tego nie dopuścili – podkreślił Dziambor.

Pozytywna kampania?

– Nasza kampania będzie pozytywna. Będziemy podpowiadali władzom miasta, co można by zrobić, żeby Gdynia wyglądała dużo ładniej nie tylko w centrum, ale też na obrzeżach. Odległe dzielnice miasta potrzebują rewitalizacji – ocenił kandydat Nowej Prawicy.

Wiceszef KNP zapowiedział, że partia wystawi swoich kandydatów do sejmiku pomorskiego.

Kim jest Dziambor?

Artur Dziambor ma 32 lata. Ukończył zarządzanie i marketing w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni oraz filologię angielską w Pomorskiej Wyższej Szkole Nauk Stosowanych. Od 2007 r. prowadzi własną szkołę językową na terenie Gdyni i okolic.

Dziambor był wcześniej członkiem Platformy Obywatelskiej, Unii Polityki Realnej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Jest założycielem stowarzyszenia konserwatywno-liberalnego KoLiber. Od 2011 r. działa w Kongresie Nowej Prawicy, którego jest wiceprezesem. Od trzech lat jest wiceprzewodniczącym Rady Dzielnicy Cisowa w Gdyni.

CZYTAJ TAKŻE: Prezydent Gdyni chce „konsekwencji personalnych”

W Gdyni, gdzie w każdych wyborach, uzyskując najlepszy wynik w kraju, rywali deklasuje 50-letni Wojciech Szczurek, chęć udziału w wyborach zgłosił dotychczas 33-letni radny miasta dwóch kadencji Marcin Horała z PiS, z wykształcenia prawnik i politolog.

Rada Miejska SLD rekomendowała zaś 56-letniego Andrzeja Różańskiego, posła tej partii w latach 2001-05. Startował on w ostatnich wyborach prezydenckich w Gdyni uzyskując trzecie miejsce, z wynikiem 3,67 proc. Szczurek wygrał w 2010 r. z wynikiem ponad 87 proc. głosów.

Swojego kandydata na prezydenta Gdyni nie wytypowała jeszcze Platforma Obywatelska.

Szczurek rządzący Gdynią od 1998 r. nie ogłosił jeszcze decyzji o starcie w wyborach.

CZYTAJ TAKŻE: „Nie mamy pieniędzy na zwrot pomocy”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej