RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ziobro: mogę zrezygnować z polityki

– Jestem gotów odejść z polityki. Zjednoczenie prawicy jest ważniejsze. Jeśli przeszkadzam Jarosławowi Kaczyńskiemu – trudno. Ważne, aby realizować postulaty SP i żeby moi ludzie byli bezpieczni – powiedział TVP Info Zbigniew Ziobro. Zapraszamy do TVP Info o godz. 19.57. Gościem Piotra Kraśki w programie „Dziś wieczorem” będzie Zbigniew Ziobro.

– 32 proc. poparcia dla PiS i 4 proc. dla Solidarnej Polski. Gdyby te wyniki połączyć, PiS wygrałby te wybory i byłby jedną z największych grup w PE. Warto się łączyć – powiedział Zbigniew Ziobro w poniedziałek TVP Info.

– Żeby się porozumieć trzeba rozmawiać. Od środy czekałem na telefon od pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, ale do dzisiaj go nie otrzymałem, a jest już po kongresie zjednoczeniowym prawicy. PiS nie chce z nami rozmawiać – mówił Ziobro.

Rozczarowujące rozmowy z PiS

– Jesteśmy gotowi zrewidować swoje stanowisko, jeśli ono zdaniem PiS jest zbyt daleko idące. Nie pretenduję do funkcji wicepremiera, ani ministra. Jestem też gotów nie startować do Sejmu, choć mam doświadczenie. Dla dobra sprawy jestem gotowy kandydować do Senatu – zadeklarował kilka dni wcześniej Ziobro na antenie TVP Info.

Podkreślił, że sam może ograniczyć swoje ambicje polityczne, ale nie może się zgodzić, żeby jego koleżanki i koledzy znaleźli się poza Sejmem. Szczególnie że są oni gwarantem realizacji programu, któremu głosy powierzyło 300 tysięcy wyborców.

Sprawiedliwa Polska połączyła Gowina i Ziobrę

W ubiegły piątek Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin ogłosili powstanie nowego klubu parlamentarnego – Sprawiedliwej Polski. W jego skład wejdzie co najmniej 15 posłów, przewodniczącym będzie Gowin.

Gowin i Ziobro nie pojawili się w sobotę na organizowanej przez PiS konwencji zjednoczeniowej prawicy. Przedstawiciele Polski Razem i Solidarnej Polski udział w konwencji uzależniali od uwzględnienia przez PiS ich postulatów.

„Nie możemy nagradzać za błędy”

– Nie wymagamy poświęceń, nie chodzi o Zbigniewa Ziobrę, ale o działania dające gwarancję zmiany w Polsce – mówił w TVP Info Mariusz Błaszczak z PiS. Jego zdaniem, deklaracja Ziobry, że odejdzie z polityki to „poza i gra”. – My nie chcemy żadnych rozliczeń, ale nie możemy nagradzać za błędy. Ziobro upierał się, by kandydować samodzielnie i głosy oddane na Solidarną Polskę zostały zmarnowane – dodał Błaszczak.

teraz odtwarzane
Mariusz Błaszczak: nie możemy nagradzać za błędy

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej