Marcinkiewicz: jeśli PO przegra, rozważę powrót do polityki

– Musimy poczekać na jeden ważny element, na wybory samorządowe. To będą dla PO bardzo trudne wybory. Uważam, że je przegra – mówił w rozmowie z TVP Info Kazimierz Marcinkiewicz, były premier.

Zapytany o to, czy można spodziewać się jego powrotu do polityki, Marcinkiewicz odpowiedział, że poczeka na wyniki wyborów samorządowych.

– Ja mniej więcej od dwóch lat mówiłem, że wybory europejskie dla PO będą dosyć łatwe. Mimo, że były bardzo trudne, to zdołali wygrać, bo Polacy są proeuropejscy i nagradzają partię najbardziej proeuropejską. Wybory samorządowe już takie nie będą, bo wybory samorządowe to już nie jest tylko Donald Tusk, który potrafi mówić do ludzi, potrafi w czasie kampanii pracować, to cała masa różnych interesów – wyjaśniał.

Jeżeli PO wybory przegra, wtedy Marcinkiewicz będzie zastanawiał się nad powrotem do polityki.

– Będę wtedy rozważał powrót, dlatego, że Polska może dużo stracić na takim rządzie, gdzie premierem jest Jarosław Kaczyński, wicepremierem od spraw bezpieczeństwa jest Antoni Macierewicz, wicepremierem od spraw gospodarki jest Janusz Korwin-Mikke. To może być tak wybuchowa mieszanka dla Polski, że tego nie wytrzymamy – stwierdził.

źródło:
Zobacz więcej