RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Śledztwo ws. śmierci wznowione po 18 latach

Najnowsze

Popularne

W ostatnim dniu sprawowania funkcji Prokuratora Generalnego śledztwo w sprawie zabójstwa Jarosława Ostapkowicza wznowił minister Krzysztof Kwiatkowski. Od 18 lat matka zmarłego walczy o prawdę. Według oficjalnej wersji zginął w wypadku, ale wiele wskazuje na to, że został zamordowany.

Minister poprosił o ponowną analizę decyzji podejmowanych w przeszłości wraz z wyjaśnieniem i przeprowadzeniem czynności procesowych. Te czynności będą już prowadzone przez nowego Prokuratora Generalnego Andrzeja Sermeta. W środę wchodzi w życie ustawa rozdzielająca funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.

Matka zmarłego, Walentyna Ostapowicz, od 1992 roku pukała do wszystkich możliwych drzwi – ministrów, posłów, organizacji samorządowych. Przekonywała, że śmierć jej syna nie była wypadkiem, jak uparcie twierdziły kolejne prokuratury, a zabójstwem.

Sprawę uznano za nieszczęśliwy wypadek - samochód w garażu miał się stoczyć i przygnieść ofiarę do ściany. Prokuratura czterokrotnie umarzała śledztwo, jednak w sprawie są niejasności.

Mimo że niemal wszyscy przyznawali zrozpaczonej kobiecie rację, śledztwo nie zostało wznowione. W końcu sprawa trafiła na biurko prokuratora generalnego.

W środę mija 18 lat od śmierci chłopca.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej