RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Romans i małżeństwo Sarkozy'ego wstrząsnęły Francją

Nicolasa Sarkozy’ego krytykowano nad Sekwaną za eksponowanie życia prywatnego, co uważa się za zerwanie z tradycją prezydencką we Francji. Głośno w mediach było o romansie, a potem małżeństwie prezydenta z włoską modelką i piosenkarką, 13 lat od niego młodszą – Carlą Bruni.

Ślub pierwszej pary Francji odbył się w lutym 2008 roku. Nowa małżonka zyskała dużą popularność nie tylko dzięki nieprzeciętnej urodzie, ale także działalności charytatywnej, m.in. na rzecz walki z analfabetyzmem i z plagą HIV/AIDS.

Atrakcyjna Bruni jest uważana była przez sztabowców Sarkozy'ego za duży atut w jego politycznej walce. Prezydencka małżonka wspierała zdecydowanie swego partnera podczas kampanii wyborczej, pojawiając się regularnie na największych mityngach. Brała udział w telewizyjnych programach przedwyborczych, deklarując, że w „100 proc.” popiera męża, choć sama ma wielu znajomych w lewicujących sferach artystycznych.

Żonaty trzykrotnie Sarkozy jest ojcem czworga dzieci – Pierre'a i Jeana z pierwszego małżeństwa, Louisa ze związku z Cecilią, oraz małej Giulii – z Carlą Bruni. Dziewczynka przyszła na świat w październiku ubiegłego roku. Jak się podkreśla nad Sekwaną, było to pierwsze w historii Francji dziecko prezydenta, które urodziło się w okresie pełnienia urzędu przez głowę państwa.

CZYTAJ TAKŻE Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy usłyszał zarzuty korupcji

CZYTAJ TAKŻE Szybka i błyskotliwa kariera Sarkozy'ego

CZYTAJ TAKŻE Francuzi pamiętają Sarkozy’ego z przepychu i „spadaj palancie”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej