RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Bieg na 800 metrów w ósmym miesiącu ciąży? Dla niej to pestka!

O tym, że ciąża to nie choroba, wiadomo od dawna. Coraz więcej kobiet pokazuje także, że stan błogosławiony nie jest przeszkodą w utrzymaniu świetnej kondycji fizycznej. Udowodniła to Alysia Montano z Kalifornii, która pobiegła w biegu na 800 metrów, będąc w ósmym miesiącu ciąży.

– To moja pierwsza ciąża, więc miałam dużo wątpliwości, ale moi lekarze bardzo mnie wsparli, więc stwierdziłam, że mogę wziąć udział w tym biegu – opowiadała po starcie 28-letnia lekkoatletka.

– Różni ludzie zakładają rodziny, ale u profesjonalnego sportowca, a zwłaszcza u sportsmenki wygląda to inaczej. Trudno jest lekkoatletce w ciąży kontynuować karierę – tłumaczyła kobieta, która w ósmym miesiącu zdrowej ciąży wzięła udział w zawodach.

Alysia Montano wcześniej kilkakrotnie wygrywała biegi na 800 metrów. Stwierdziła więc, że nie może sobie darować kolejnego.

Lekkoatletka wiedziała, że tym razem nie uda jej się zwyciężyć. Chciała jednak pokazać, że kobiety będące w ciąży również są w stanie rywalizować na bieżni.

CZYTAJ TAKŻE Pobiła rekord w podnoszeniu ciężarów. Na dwa dni przed porodem

źródło:
Zobacz więcej