Schetyna: koalicja obnażyła słabość opozycji

– Koalicja pokazała większość, a właściwie obnażyła słabość opozycji – powiedział Grzegorz Schetyna (PO) w programie „Gość poranka” w TVP Info. Skomentował w ten sposób głosowanie w Sejmie nad wotum zaufania dla rządu. Podkreślił, że „trudno sobie wyobrazić personalne decyzje premiera podejmowane w czasie od jednego do drugiego wydania tygodnika” – na to przyjdzie pora po zakończeniu sprawy nielegalnych podsłuchów.

Grzegorz Schetyna podkreślił, że wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska „nie zamyka sprawy taśm i ich konsekwencji”. – To jeszcze będzie wracać – podkreślił.

– Partia polityczna, jeżeli ma przechodzić kryzysy bez uszczerbku, to musi przeprowadzać je (wotum – red.) oczywiście przez parlament drogą większości. Trzeba jednocześnie opisać to, co się stało. I to jest teraz zadanie dla PO, żebyśmy te wszystkie rzeczy potrafili skomentować, ocenić, no i – mówiąc wprost – za niektóre rzeczy przeprosić – powiedział.

„Te sprawy muszą zostać zamknięte”

Grzegorz Schetyna zastrzegł jednocześnie, że trudno sobie wyobrazić personalne decyzje premiera „od jednego do drugiego wydania tygodnika”. – Jeżeli byłyby kolejne taśmy, to sobie nie wyobrażam, że premier co tydzień podejmuje decyzję personalną i kogoś usuwa. To jest jasne, że te sprawy muszą zostać zamknięte. Wtedy będą decyzje personalne premiera, w tej kolejności – dodał polityk PO.

Brak informacji w Sejmie o postępach śledztwa w sprawie podsłuchów Grzegorz Schetyna tłumaczył tym, że „na wstępnym etapie nie ma jeszcze takiej wiedzy, którą można by się podzielić”.

CZYTAJ TAKŻE Rząd poparło 237 posłów. Jest wotum zaufania. Opozycja się nie poddaje

źródło:
Zobacz więcej