RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Mężczyźni częściej, kobiety dłużej. Tak zdradzają Polacy

fot. freeimages.com/giniminigi
fot. freeimages.com/giniminigi

Najnowsze

Popularne

Kobiety dopuszczają się zdrady nieco rzadziej, ale ich romanse są dłuższe. U mężczyzn to jednorazowe skoki w bok – pisze „Rzeczpospolita”, powołując się na badania Centrum Profilaktyki Społecznej.

– Uderza, że bardzo młodzi ludzie o niewielkim stażu małżeńskim podejmują decyzje, których wynikiem jest zdrada – mówi „Rzeczpospolitej” prof. Mariusz Jędrzejko, socjolog i autor projektu badawczego. To świadczy o tym, że ich decyzje o ślubie są emocjonalne, a małżeństwa – słabe psychologicznie – ocenia.

Wzrost jest wyraźny: co trzeci badany przyznał, że dopuścił się co najmniej 1 zdrady, a w podobnych sondażach z 2011 r. – co piąty. – To skok lawinowy – podkreśla Jędrzejko.

Najczęściej niewierni są mężczyźni często podróżujący po kraju, a okresem masowych zdrad są firmowe wyjazdy szkoleniowe – wynika z badań.

Z opracowania można się też dowiedzieć, iż panowie zdradzają częściej (39 proc.) niż panie (29 proc.), ale u mężczyzn są to częściej akty jednorazowe, a u kobiet dłuższe romanse.

Wykształceni zdradzają częściej

Według badań mieszkańcy wielkich i średnich miast zdradzają żony dziesięciokrotnie częściej niż ci ze wsi. Także częściej dopuszczają się zdrady ci z wyższym wykształceniem i dobrze sytuowani niż będący co najwyżej po szkole średniej.

CZYTAJ TAKŻE W zamian za zdradę kawałek skóry z tatuażem

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej