RAPORT

Wojna na Ukrainie

Marine Le Pen nie chce koalicji z Januszem Korwin-Mikkem

Janusz Korwin Mikke i Marine Le Pen (fot. wikipedia.org)
Janusz Korwin Mikke i Marine Le Pen (fot. wikipedia.org)

Wiele wskazuje na to, że Marine Le Pen i Janusz Korwin Mikke nie będą w jednej frakcji w europarlamencie. Nieoficjalnie wiadomo, że nocne rozmowy w tej sprawie nie przyniosły rezultatu i francuska deputowana nie zdołała zebrać europosłów z co najmniej 7 krajów. Termin na zgłoszenie frakcji mija dzisiaj.To oznacza, że szefowa francuskiego Frontu Narodowego nie będzie miała swojej eurosceptycznej grupy w Parlamencie Europejskim.

Okazuje się, że Front Narodowy podzielił się w ocenie czy należy przyjąć Polaków do grupy. Na razie zwyciężyli ci bardziej umiarkowani, którzy przestraszyli się Korwin-Mikkego.

We Francji Janusz Korwin-Mikke przedstawiany m.in. jako antysemita

W niektórych francuskich mediach w ostatnich dniach był on przedstawiany jako rewizjonista, który chce pozbawić kobiety prawa do głosowania i którego antysemickie poglądy są niedopuszczalne.

Podobno nocne posiedzenie delegacji francuskiej, poświęcone współpracy z Polakami, było bardzo burzliwe. Marine Le Pen, która skłaniała się ku utworzeniu grupy z Kongresem Nowej Prawicy, ostatecznie zrezygnowała.

Marine Le Pen odcina się od antysemityzmu ojca

Publikacje w prasie na temat Korwin-Mikkego zbiegły się w czasie, w którym Marine Le Pen musiała ratować nastroje w partii i odcinać się od antysemickich wypowiedzi swojego ojca. Wydaje się więc, że szefowa Frontu Narodowego poniesie porażkę i szumnie zapowiadana eurosceptyczna grupa nie powstanie.

Eurosceptyczną frakcję udało się stworzyć Brytyjczykom

Stworzył ją natomiast polityk, któremu nie dawano szans - brytyjski eurosceptyk Nigel Farage, przeciągając na swoją stronę deputowanych z różnych frakcji. Podobnie zrobili europejscy konserwatyści i reformatorzy, którzy wykradli potencjalnych koalicjantów właśnie Marine Le Pen.

CZYTAJ TAKŻE: Tytuł artykułu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej