„Nieudacznik Sikorski”, politycy w „Woronicza 17” o nowych nagraniach

– Minister Radosław Sikorski jest niedojrzałym politycznie nieudacznikiem, jest człowiekiem, który źle prowadzi polskie sprawy – powiedział Mariusz Błaszczak z PiS w programie „Woronicza 17” w TVP Info. Odniósł się w ten sposób do ujawnionego w niedzielę nagrania, w którym minister krytykuje sojusz Polski z USA. – Zawsze w polityce co innego mówi się oficjalnie – zauważył Janusz Korwin-Mikke (KNP). Paweł Zalewski (PO) ocenił, że liczą się nie prywatne rozmowy, tylko realna polityka.

Goście programu odnieśli się do kolejnych nagrań ujawnionych przez tygodnik „Wprost”. Padają na nich słowa wypowiedziane przez ministra Radosława Sikorskiego, że „sojusz polsko-amerykański jest nic nie wart; jest szkodliwy, bo daje poczucie bezpieczeństwa”.

– Ten minister jest jedną wielką porażką. Jest niedojrzałym politycznie nieudacznikiem, jest człowiekiem który źle prowadzi polskie sprawy – ocenił Mariusz Błaszczak (Prawo i Sprawiedliwość). Jego zdaniem ujawniona przez „Wprost” rozmowa nie może być uznana za prywatną, bo obnaża prawdziwe intencje ministra.

„Rozmowy prywatne nie powinny być publikowane”

Z kolei Janusz Korwin-Mikke (Kongres Nowej Prawicy) uważa, że to „normalne, iż co innego się mówi, a co innego myśli”. – Zawsze w polityce co innego mówi się oficjalnie. Zapewnia się o przyjaźni, a ostrzy się noże. Rozmowy prywatne nie powinny być publikowane – ocenił.

Natomiast Barbara Nowacka (Twój Ruch) jest zbulwersowana „olbrzymią hipokryzją elit rządzących, które jedno mówią, a drugie robią”. – Nie zgadzam się, że to jest naturalne – podkreśliła. Na zarzut Korwin-Mikkego, że jest „młoda i naiwna”, odparła: „jeżeli pan mówi do mnie w ten sposób, to zaraz omówimy, w jakim pan jest wieku i stanie intelektualnym”.

teraz odtwarzane
Politycy o nagraniach: „hipokryzja elit rządzących”

„Rząd okazuje się nieszczery”

Józef Oleksy (Sojusz Lewicy Demokratycznej) jest zniesmaczony, ale w słowach min. Sikorskiego nie widzi poważniejszych zagrożeń. – To jest sztubackie w sumie. Mniej widzę tu zagrożenia państwa, co zagrożenie stylu, który po 25 latach demokratycznego systemu mógłby się już trzymać na jakimś poziomie. Tymczasem rząd okazuje się być nieszczery. Mnie to bardzo niepokoi i oburza – powiedział.

Adam Struzik (PSL) powiedział, że patrzy „z zażenowaniem i przerażeniem, jak padają kolejne autorytety”. – Ale tak naprawdę wpisujemy się w scenariusz, który nie wiadomo kto napisał i narzucił. Już mamy drugi tydzień serialu pod tytułem „destrukcja państwa” i tak się zastanawiam, kto jest na tym wygrany – powiedział.

„Ważna jest realna polityka”

Polityk Platformy Obywatelskiej Paweł Zalewski zachowuje spokój. – Dla mnie ważne jest to, jaką politykę prowadzi min. Sikorski, mniej istotne jest, co mówi prywatnie. Jeżeli poparzymy wstecz, to min. Sikorski pracował nad tym ,aby sojusz z Amerykanami był realny – podkreślił w programie.

CZYTAJ TAKŻE: Nowak do Parafianowicza: PO wykupiła długi komitetu Religi w zamian za jego poparcie w wyborach 2005 r.

źródło:
Zobacz więcej