RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Przełom ws. „obcinaczy palców”. 9 zatrzymanych z tzw. grupy mokotowskiej i „Bukaciaka”

(fot. shutterstock/Monika Gruszewicz)
(fot. shutterstock/Monika Gruszewicz)

Dziewięć osób zatrzymali policjanci CBŚ i prokuratura w związku z serią brutalnych porwań w Warszawie i okolicach w latach 2002-2003 – dowiedział się portal tvp.info. Za kraty trafili m.in. Wojciech S. pseudonim Wojtas, Rafał B. – „Bukaciak” oraz niejaki „Bobek”. Sprawcy byli wyjątkowo brutalni. Jednemu z uprowadzonych obcięli palec lewej dłoni, a za wolność musiał zapłacić 200 tys. dolarów.

Z naszych informacji wynika, ze może to być przełom w sprawie tzw. obcinaczy palców – groźnego gangu, który przed dekadą działał w Warszawie.

Prokuratura Apelacyjna w Warszawie prowadząc śledztwo ws. działalności gangu Rafała B. uzyskała informacje, że członkowie tej bandy wespół z gangsterami z Mokotowa mieli brać udział w co najmniej dwóch porwaniach na przełomie lat 2002/2003.

Pierwsza ofiara miała zostać uprowadzona pod koniec roku 2002. Mężczyzna został podstępnie wciągnięty do furgonetki i wywieziony do wynajętego domu. Tam przez miesiące porywacze znęcali się nad nim. Aby pokazać, że ich żądania okupu nie są czczą pogróżką, odcięli mu jeden z palców lewej dłoni, który następnie przesłali rodzinie.

Mężczyzna odzyskał wolność, gdy jego bliscy wpłacili rodzinie 200 tys. dolarów.

Drugie porwanie odkryte przez śledczych miało miejsce na początku 2003 r. Jego ofiarą był również stołeczny biznesmen, a za odzyskanie wolności jego rodzina miała zapłacić 300 tys. dolarów.

Mężczyzna miał jednak szczęście. Czwartego dnia, gdy zorientował się, że jego „opiekun” śpi pijany, zdołał uciec z niewoli.

Wobec siedmiu osób sąd zastosował areszt. Planowane są kolejne zatrzymania.

CZYTAJ TAKŻE „Obcinacze palców” wrócili do gry?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej