„Ta kobieta jest torturowana przez prof. Chazana”; „W tym szpitalu nikt nie musi się obawiać, że przyjdzie dr śmierć”

– To jest nieludzkie traktowanie. I pan profesor Chazan powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności – uważa jedna z przeciwniczek profesora Chazana, która przyszła dzisiaj pod Sejm. – Dr Chazan jest lekarzem z powołania. W tym szpitalu żadna pacjentka nie może się spodziewać, że przyjdzie do niej „dr śmieć” – przekonywał z kolei Wojciech Wierzejski, który popiera dyrektora szpitala Świętej Rodziny.

W programie „To jest temat” oraz „Twoje Info” podjęliśmy sprawę dotyczącą decyzji lekarskich profesora Bogdana Chazana, który odmówił aborcji kobiecie spodziewającej się nieuleczalnie chorego dziecka.

– Ta kobieta jest torturowana przez pana Chazana dlatego, że przez dziewięć miesięcy będzie musiała nosić dziecko, które za chwilę umrze. Za każdym razem, kiedy poczuje ruch swojego dziecka, będzie sobie przypominała, że za chwilę urodzi martwe dziecko. To jest tortura. To jest nieludzkie traktowanie. Nie powinno się w ogóle dopuszczać do takich sytuacji. I pan profesor Chazan powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności – powiedziała w TVP Info jedna z przeciwniczek prof. Chazana, która manifestowała przed Sejmem.

Z kolei na wiecu poparcia dla prof. Chazana przed jego szpitalem zgromadzili się m.in. jego pacjenci. Pośród nich, prywatnie tym razem, był polityk Wojciech Wierzejski z córkami; wszystkie przyszły na świat w szpitalu Świętej Rodziny.

– Nie ma wątpliwości, że prof. Chazan jest lekarzem z powołania. W tym szpitalu żadna pacjentka nie może się spodziewać, że przyjdzie do niej „doktor śmieć”. Tutaj za wszelką cenę będą ratowali życie i zdrowie – powiedział w TVP Info polityk.

źródło:
Zobacz więcej