RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Atlas polskiej obecności za granicą”; pionierska publikacja MSZ

(fot. za msz.gov.pl)
(fot. za msz.gov.pl)

Najnowsze

Popularne

Kompendium wiedzy o polskiej aktywności w różnych zakątkach kuli ziemskiej – tak można nazwać najnowszą publikację resortu spraw zagranicznych. „Atlas polskiej obecności za granicą” przedstawia zwizualizowaną w formie map informację na temat naszej emigracji na świecie.

Pionierska publikacja „Atlas polskiej obecności za granicą” zawiera mapy i krótkie informacje na temat Polonii.

Publikacja MSZ pokazuje, że Polska ma, w porównaniu do liczby ludności, jedną z największych diaspor w skali globalnej – od 18 do 20 milionów Polaków i osób polskiego pochodzenia zamieszkuje wszystkie kontynenty na świecie.

Informacje o polskich placówkach

Atlas zawiera też informację o sieci polskich placówek na świecie. Wśród nich są m.in. ambasady, urzędy konsularne, instytuty polskie oraz konsulaty honorowe. Dodatkowo publikacja szczegółowo opisuje Polonię zamieszkującą 33 kraje świata. Są to miejsca, gdzie obecność Polaków i osób polskiego pochodzenia jest najbardziej znacząca i najtrwalsza.

Publikacja „Atlasu polskiej obecności za granicą” wpisuje się w prace polskiego MSZ nad zgromadzeniem całościowej informacji na temat społeczności polskich i polonijnych za granicą.

CZYTAJ TAKŻE Za kilka lat w Polsce zabraknie rąk do pracy?

(fot. za msz.gov.pl)
(fot. za msz.gov.pl)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej