RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wstrząsająca kampania przeciw wysyłaniu SMS za kółkiem. Zobacz wideo

Kampania wymierzona jest przeciwko wysyłaniu wiadomości SMS podczas jazdy (fot. youtube/MadOverAds)
Kampania wymierzona jest przeciwko wysyłaniu wiadomości SMS podczas jazdy (fot. youtube/MadOverAds)

Rośnie liczba śmiertelnych wypadków spowodowanych wysyłaniem wiadomości SMS przez kierowców – wynika z międzynarodowych raportów. Niemiecki producent aut prowadzi obecnie w Hong-Kongu drastyczną kampanię, która ma uświadomić ludzi, jak bardzo źle wysyłanie wiadomości tekstowych za kierownicą wpływa na naszą koncentrację i szybkość reakcji.

Akcja przeprowadzana jest w kinach, polega na przechwytywaniu numerów telefonów ludzi, którzy weszli na salę projekcyjną. Następnie, przed właściwym seansem, puszcza się film nagrany na potrzeby kampanii przez producenta aut.

Jest to widok na drogę z punktu widzenia kierowcy – zgromadzeni ludzie mogą poczuć się, jakby sami prowadzili auto.

Wiadomość SMS i…

W tle gra muzyka, droga jest prosta, a krajobraz niezwykle malowniczy. Wszystko wydaje się bardzo piękne. W pewnej chwili wszyscy zgromadzeni na sali ludzie dostają wiadomość SMS – to celowy zabieg przeprowadzony przez obecnego w kinie informatyka.

Większość ludzi sięga po telefon, by odczytać wiadomość i nagle… aktor kończy swoją podróż na jednym z drzew. W kinie zapada absolutna cisza, a widzowie są informowani, że wyświetlane im wideo jest częścią kampanii, która ma uświadomić, jak bardzo duże niebezpieczeństwo niesie ze sobą wysyłanie wiadomości SMS podczas prowadzenia auta.

CZYTAJ TAKŻE Ponad 13 tys. kierowców ukaranych za rozmowę przez komórkę

Zobacz nagranie:

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej