Dziewulski szkolił Ukraińców do walki z separatystami? „To prowokacja w najgorszym stylu”

Na prorosyjskich forach internetowych padają oskarżenia pod adresem Jerzego Dziewulskiego o to, że szkolił ukraińskie oddziały do walki z prorosyjskimi separatystami. Jako rzekomy dowód zamieszczono zdjęcie, na którym były szef ochrony prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego miał być z Ołeksandrem Turczynowem. Jerzy Dziewulski mówi stanowczo, że to prowokacja, której celem może być wzbudzenie politycznego zamieszania.

Na fotografii, którą zamieściło kilka rosyjskich mediów, widać trzech mężczyzn w wojskowych uniformach. Jeden z nich to ówczesny p.o. prezydent Ukrainy Ołeksandr Turczynow. Mężczyzna po jego prawej stronie przypomina byłego antyterrorystę – Jerzego Dziewulskiego. Prorosyjskie media nie mają żadnej wątpliwości.Dziewulski: to prowokacja w najgorszym stylu

– Ja mówię jasno. Nie ma to nic wspólnego ze mną. Strona rosyjska, ukraińska, separatyści próbują tu zagrać politycznie – mówił Jerzy Dziewulski na naszej antenie. – Próbują ułożyć historyjkę, która ma współgrać z tym, co dwa, trzy tygodnie temu mówili pan Putin i pan Ławrow. Przecież to oni mówili, że Polacy szkolą określonych ludzi będących na Majdanie. To jest prowokacja w najgorszym stylu i nie ma w niej ziarenka prawdy! – dodał.

źródło:
Zobacz więcej