RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

25 kilometrów na 25 lat wolności. Bieg z premierem na czele

Najnowsze

Popularne

Kilkadziesiąt osób, w tym premier Donald Tusk, uczestniczyło w środę w Biegu Wolności na Polach Mokotowskich w Warszawie. Współorganizator imprezy Robert Korzeniowski przebiegł 25 kilometrów na 25-lecie wyborów parlamentarnych z 1989 roku.

Bieg dla uczczenia 25. rocznicy wolnej Polski wystartował o godz. 6. Jego trasę stanowiło 12,5 okrążeń po dwukilometrowej pętli na Polu Mokotowskim. Do imprezy można było się dołączyć w dowolnym momencie i nie trzeba było przebiec całej trasy. Uczestnicy mieli na sobie białe i czerwone koszulki.

– To spontaniczna inicjatywa obywatelska - powiedział Korzeniowski tuż przed biegiem. – Potrzeba nam dużo dobrej energii na kolejne 25 lat - stwierdził czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie.

Premier zakończył bieg, pokonując mniejszy dystans, ponieważ przed godziną 9 ma spotkanie z premierem Kanady Stephenem Harperem.

4 czerwca przypada 25. rocznica wyborów parlamentarnych z 1989 roku - częściowo wolnych, ale zakończonych zwycięstwem Solidarności. Konsekwencją tych wyborów był upadek rządów komunistycznych w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE Orędzie do Polaków i rozmowa z Poroszenką. Sprawdź plany Obamy

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej