Grupiński: wyzbycie się Schetyny nie byłoby właściwe

– Uważam, że wyzbywanie się takich atutów jak Grzegorz Schetyna z Platformy nie byłoby właściwe. Powinniśmy się raczej skupić na tych miejscach, gdzie przegraliśmy w wyborach z PiS-em i tam ostro pracować – mówił w programie „Polityka przy kawie” Rafał Grupiński, przewodniczący klubu parlamentarnego PO. Wczoraj podczas zamkniętego posiedzenia zarządu PO premier ostro skrytykował b. marszałka Sejmu za wypowiedzi w kampanii wyborczej do PE – podał tygodnik „Wprost”.

– Rozmawialiśmy wczoraj przez półtorej godziny o różnych elementach kampanii, o wyniku wyborów (…). Pan premier rzeczywiście wspomniał krytycznie o wywiadzie Grzegorza Schetyny – powiedział w programie „Polityka przy kawie” Rafał Grupiński, przewodniczący klubu parlamentarnego PO.

Chodzi o wywiad udzielony „Rzeczpospolitej” w czasie kampanii wyborczej do PE, w którym Schetyna powiedział m.in., że brakuje mu w PO „głodu zwycięstwa”.

– Myślę, że inne wątki i tematy były rzeczywiście ważniejsze niż personalia, jeśli chodzi o naszą kampanię do europarlamentu – dodał polityk.

Przywiązywanie nadmiernej wagi do wywiadów jest przesadą

– To nie jest kwestia racji, to jest kwestia oceny (…). Każdy z nas może inaczej trochę oceniać wagę takiego wywiadu. Ja osobiście sądzę, że przywiązywanie nadmiernej wagi do wywiadów w gazetach z punktu widzenia wyborców jest przesadnym skupianiem się polityków na samych sobie. Bo to nie jest tak, że tłumy wyborców rzucają się na wywiady polityków i wyciągają z tego jakieś ogromne wnioski – skomentował Grupiński.

Sukces Kamińskiego?

– Uważam, że Michał Kamiński wypracował na Lubelszczyźnie dobry wynik – mówił Grupiński, komentując fakt, że Kamiński startując z listy PO z tego regionu w wyborach do PE, nie uzyskał mandatu.

Zapytany, czy w PO jest miejsce dla Kamińskiego stwierdził: – Zawsze podkreślałem w przypadku Michała Kamińskiego, że Platforma ma szerokie skrzydła. Otwarte na lewą i prawą stronę sceny politycznej. Jeśli ktoś podziela nasze poglądy, zmienia swój wcześniejszy, krytyczny stosunek do Platformy, to jesteśmy w stanie drzwi dla takiej osoby uchylić – powiedział polityk.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Nowacka do Kamińskiego: pan jest twórcą Antoniego Macierewicza

źródło:
Zobacz więcej