RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Pitera: chyba popełniliśmy jakiś błąd. Czarnecki: mamy szansę wygrać wybory w Polsce

– Chyba popełniliśmy jakiś błąd w przekazie do elektoratu. Choć jednak bardzo dużo zamętu swoją kampanią wprowadził PiS – powiedziała w TVP Info Julia Pitera z PO. – Taki wynik świadczy, że mamy bardzo realną szansę wygrać i to zdecydowanie wybory do polskiego parlamentu – ocenił Ryszard Czarnecki z PiS komentując wyniki wyborów do PE.

Julia Pitera z PO i Ryszard Czarnecki z PiS komentowali w TVP Info najświeższe wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego.

– Chyba popełniliśmy jakiś błąd w przekazie do elektoratu. Jednak bardzo dużo zamętu swoją kampanią wprowadził PiS – powiedziała Julia Pitera. – Jeżeli ludziom się powtarza permanentnie, że drogi nie są budowane, a jednocześnie ludzie po nich jeżdżą i widzą, że są budowane i jakoś tych dwóch rzeczy nie korelują. Nie ma korespondencji pomiędzy percepcją a propagandą – mówiła Pitera.

Z wyniku głosowania ciszył się Ryszard Czarnecki z PiS i zwrócił uwagę, że dotąd wyniki wyborów europejskich dla jego partii były najgorsze w porównaniu z krajowymi głosowaniami. – Wybory do PE zawsze były dla nas najgorsze – mówił Ryszard Czarnecki.

Przypomniał, że w 2004 roku PiS osiągnął trzecie miejsce za PO i LPR. W 2009 roku przewaga PO nad PiS wynosiła aż 17 procent. – Teraz jest remis. Nasz elektorat niespecjalnie kocha wybory europejskie, więc taki wynik świadczy, że mamy bardzo realną szansę wygrać i to zdecydowanie wybory do polskiego parlamentu. To one decydują, kto w Polsce będzie rządził – podkreślił Czarnecki w TVP Info.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej