RAPORT

Pogarda

Za wysoka kara dla klientów UPC Polska; UOKiK kazał obniżyć

Zdaniem UOKiK-u kara dla użytkowników UPC Polska była zbyt wysoka (fot. flickr.com/flash.pro)
Zdaniem UOKiK-u kara dla użytkowników UPC Polska była zbyt wysoka (fot. flickr.com/flash.pro)

Najnowsze

Popularne

Operator telewizji UPC Polska karał swoich użytkowników kwotą 5 tys. za udostępnienie internetu lub podłączenie większej liczby komputerów i telewizorów, niż określała to umowa. Zdaniem UOKiK, kara była wygórowana.

Postępowanie przeciwko UPC Polska zostało wszczęte w październiku 2013 roku. Wątpliwości wzbudziła klauzula w cenniku dostępu do telewizji, internetu i telefonu, która brzmiała: „Kara za udostępnienie usługi internetowej, DTV, telefonicznej poza lokalem, nielegalne korzystanie z sieci, podłączenie większej liczby komputerów niż określono w Parametrach Technicznych – 5000,00 zł”.

Zdaniem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, kara była zbyt wysoka i nie odzwierciedlała szkody, jaką mogła ponieść spółka w związku z działaniami konsumentów.

UPC Polska zobowiązało się do zmiany postanowienia w ciągu trzech miesięcy od dnia uprawomocnienia się decyzji. W nowej, zmienionej klauzuli w umowach UPC Polska określi, że kara będzie odpowiadać wysokości miesięcznego abonamentu za każdą osobę lub podmiot, którym bezprawnie udostępniono usługi UPC Polska.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
Zobacz więcej