RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dzień z… „The Voice of Poland”

Półtora tysiąca metrów kwadratowych powierzchni studia, ponad 400 osób jednocześnie na nagraniu, 14 kamer rejestrujących obraz – tak w skrócie wygląda praca na planie programu „The Voice of Poland”. Już w najbliższą sobotę widzowie TVP2 po raz czwarty wybiorą uczestnika , który otrzyma tytuł najlepszego głosu w Polsce. Specjalnie dla was, jako jedyna ekipa, zarejestrowaliśmy przygotowania do półfinału tego jednego z najpopularniejszych programów talent show w polskiej telewizji.

„The Voice of Poland” to muzyczny program rozrywkowy emitowany w TVP2. Stacja transmituje IV już edycję programu, producenci zapowiadają, że powstanie kolejna.

Celem VOP jest odkrywanie krajowych talentów wokalnych. Program jest adaptacją holenderskiej wersji „The Voice of Holland”. Pierwsza polska edycja została wyemitowana przez TVP2 w 2011 roku i od tego czasu popularność programu rośnie.

Główną nagrodą w programie jest kontrakt z wytwórnią muzyczną Universal Music Polska oraz tytuł najlepszego głosu w Polsce.

Zanim program zostanie wyemitowany na żywo, pięć godzin wcześniej odbywa się próba generalna.

Przed wielkim występem

Próby do programu trwają cały dzień. O 9.00 rano na plan przyjeżdżają kierownicy planu i obsługa. Godzinę później pojawiają się uczestnicy. Chwilę po nich do studia przyjeżdżają tancerze z warszawskiej grupy Volt i zespół muzyczny.

Uczestnicy podczas próby generalnej (fot. tvp.info/M. Sochacki)

Make-up, fryzury i stylizacje muszą być gotowe do godziny 15.00. Wtedy rozpoczyna się próba generalna. Na planie muszą pojawić się uczestnicy, prowadzący, tancerze i trenerzy.

(fot. tvp.info/M.Sochacki)

Ważnym elementem programów na żywo jest widownia. Podczas nagrania w studiu znajduje się 399 osób, program rejestrowany jest przez 14 kamer.

Trenerzy

Uczestnicy, którzy przeszli eliminacje wstępne, są trenowani i oceniani przez czterech topowych polskich artystów. Trenerzy dzielą się z młodymi artystami swoim doświadczeniem.

Ostatnie wskazówki przed próbą generalną (fot. tvp.info/M.Sochacki)

Marek Piekarczyk, Tomson i Baron, Maria Sadowska i Justyna Steczkowska to trenerzy IV edycji programu. W odcinkach na żywo, co tydzień, uczestnicy oraz trenerzy, konkurują ze sobą śpiewając utwory przedstawiające bardzo różne gatunki muzyczne.

W każdym odcinku zmniejsza się liczba podopiecznych. W półfinale rywalizuje ze sobą ośmiu uczestników, po dwóch każdego trenera. Zajęcia wokalne odbywają się w środy.

Trenerzy IV edycji programu (fot. tvp.info/M. Sochacki)

Uczestnicy

W półfinałowym odcinku wystąpiły po dwie osoby z każdej drużyny. W drużynie Marka Piekarczyka zostali: Aleksandra Węglewicz i Michał Karpacki (do finału przeszła Ola Węglewicz). Drużyna Tomsona i Barona to: Maja Gawłowska i Kamil Bijoś (w programie została Maja Gawłowska).

Justyna Steczkowska trenowała Katarzynę Sawczuk i Artura Kryvycha – w jej drużynie została Kasia Sawczuk. Juan Carlos Cano i Monika Pilarczyk to artyści, którymi opiekuje się Maria Sadowska. W finale znalazł się Juan Carlos Cano.

(fot. tvp.info/M.Sochacki)

Wielki finał

W najbliższą sobotę TVP2 pokaże ostatni odcinek „The Voice Of Poland”. Polacy po raz czwarty wybiorą uczestnika, który otrzyma tytuł najlepszego głosu w Polsce.

Czy VOP pomaga młodym artystom w spełnianiu marzeń? Jedni mówią, że tak, inni twierdzą, że udział w programie daje złudne wrażenie popularności. Idee programu można ująć w słowach jednego z trenerów: „W tym programie liczy się droga, jaką pokonują uczestnicy, aby stawać się lepszym.”

Cykl „Dzień z…” stara się pokazać tajniki produkcji telewizyjnych TVP. Będziecie mogli zobaczyć, jak pracują redakcje, prezenterzy, reporterzy, aktorzy oraz podejrzeć zmagania ekip Telewizji Polskiej. Wysyłajcie na profil tvp.info na Facebooku: www.facebook.com/tvp.info propozycje miejsc, które chcecie zobaczyć oraz osób, których pracę chcielibyście podejrzeć.

Zobacz więcej