Zwiefka: PO nie chce wyrzucić Schetyny. To plotki

– W plotkach o wyrzuceniu Grzegorza Schetyny z Platformy Obywatelskiej nie ma cienia prawdy – mówił Tadeusz Zwiefka, który był „Gościem Poranka” w TVP Info. – Tak będzie również po wyborach – zapewnił szef kampanii wyborczej PO.

– Nie ma żadnych podstaw, by uważać, że ktokolwiek chce wyrzucić Grzegorza Schetynę z Platformy Obywatelskiej – powiedział Tadeusz Zwiefka, komentując krążące na ten temat plotki.

„Mam dosyć tłumaczenia, że nie jestem dwugarbnym wielbłądem”

Europoseł PO odniósł się także do swojej rzekomej ucieczki z Parlamentu Europejskiego. – Ja po prostu wyjechałem po zakończeniu pracy. W tym dniu, kiedy wyjeżdżałem ze Strasburga, nie było żadnych obrad – przekonywał.

Chodzi o materiał niemieckiej telewizji RTL sprzed kilku lat. Stacja miała zarejestrować, jak niektórzy eurodeputowani traktują swoje obowiązki, tj. zamiast uczestniczyć w obradach PE, przyjeżdżają, podpisują listę i wyjeżdżają do domu.

– Polskie media, które powołują się na reportaż RTL, nie sprawdziły swoich informacji i postawiły mi zarzut, że wyjechałem, uciekając z posiedzenia – mówił szef kampanii wyborczej PO. – Państwo mówią tylko o mojej sprawie. Tymczasem to jest sprawa co najmniej kilkudziesięciu posłów, którzy byli ze mną wtedy i razem wyjeżdżaliśmy ze Strasburga – dodał.

– Mam dosyć tłumaczenia, że nie jestem dwugarbnym wielbłądem – mówił poirytowany polityk.

CZYTAJ TAKŻE Eurolisty PO zatwierdzone, „jedynki” bez zmian

źródło:
Zobacz więcej