Raport

Epidemia koronawirusa

Kwiecisty styl Agnieszki Radwańskiej. Korty jak modowe wybiegi

Agnieszka Radwańska (fot. PAP/EPA/CLAUDIO ONORATI)

Agnieszka Radwańska zaskoczyła na korcie nietypowym strojem. Ubrana w kwiecistym stylu wystąpiła w ćwierćfinale tenisowego turnieju w Rzymie, gdzie pokonała zawodniczkę gospodarzy Francescę Schiavone. O kreacji jest już jest głośno na portalach internetowych. Jednym się podoba, innym mniej. Polka nie jest jednak pierwszą zawodniczką, która sportową arenę traktuje czasem jak modowy wybieg.

Na ekstrawagancję w postaci wytartych jeansów już w latach 80. ubiegłego wieku pozwalał sobie Andre Agassi. Wybitny sportowiec nie stronił też od wymyślnych fryzur. W młodości często pojawiał się na korcie z pokaźnym „irokezem” lub w jasnych pasemkach.

Nie taki „biały sport”

W kolorowych, kusych strojach gustują też siostry Williams. Jaskrawe sukienki i egzotyczna biżuteria towarzyszą im od początku kariery sportowej. Szczególną uwagę mediów przykuła kreacja starszej z sióstr – Venus – podczas meczu w ramach Australian Open w 2011 r. tenisistka zaprezentowała się w złoto-tęczowej sukience, w której równie dobrze można by było wystąpić na… dyskotece.

Goły brzuch i biust

Ze swobodnego stosunku do tenisowej etykiety słynie też amerykańska tenisistka Bethanie Mattek. 29-latka bez pardonu wchodzi na kort w ubiorze w cętki i z odsłoniętym brzuchem.

Zdarza jej się także inspirować strojami antycznymi, czy… plemiennymi. Kolorowe włosy i barwy wojenne na twarzy zdecydowanie atrybuty młodej Amerykanki.

CZYTAJ TAKŻE Radwańska to tenisowy brylant

źródło:
Zobacz więcej