Syria: wybuch samochodu pułapki; ponad 40 ofiar, wielu rannych

W wyniku wybuchu samochodu pułapki w Syrii zginęło ponad 40 osób (fot. twitter/Humanitarian Relief)

Do 43 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wybuchu samochodu pułapki, do którego doszło w Syrii, tuż przy granicy z Turcją - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie. Ponad 80 osób zostało rannych.

Poprzedni bilans mówił o co najmniej 29 zabitych i kilkudziesięciu rannych.

Do zamachu doszło na parkingu przy przejściu granicznym Bab al-Salama, kontrolowanym po stronie syryjskiej przez islamistycznych rebeliantów, którzy od stycznia walczą z dżihadystami z Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu (ISIL).

Na zdjęciach udostępnionych przez Syryjskie Obserwatorium widać płonące samochody. Kilkanaście karetek pogotowia przewiozło rannych do tureckich i syryjskich szpitali - wynika z doniesień tej organizacji.

Przedstawiciel tureckich władz poinformował, że 48 Syryjczyków zostało przewiezionych przez granicę do szpitali w Turcji; 13 z nich zmarło.

Użytkownicy na Twitterze: ofiar może być więcej

Świadkowie na Twitterze podają, że ofiar może być więcej. Mówi się, że mogło zginąć nawet 150 osób, w tym wiele kobiet i dzieci.

Organizacja ISIL przeprowadziła już kilka śmiertelnych zamachów na pozycje rebeliantów na północy Syrii.

To nie pierwszy atak w tym miejscu

Przejście Bab al-Salama było wcześniej celem ataków; w lutym, również w wybuchu samochodu pułapki, 45 osób zostało rannych.

Na innym syryjsko-tureckim przejściu granicznym, w Bab al-Hawa w prowincji Idlib na północnym zachodzie Syrii, w styczniu w podwójnym zamachu samobójczym zginęło 16 osób.

Ocenia się, że krwawy syryjski konflikt wewnętrzny pociągnął za sobą ponad 150 tys. ofiar śmiertelnych.

CZYTAJ TAKŻE Już 150 tysięcy ofiar wojny w Syrii

źródło:

Zobacz więcej