RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Cejrowski o Conchicie Wurst: „Takie rzeczy pokazywano w cyrkach”

Najnowsze

Popularne

– W cyrkach pokazywano takie rzeczy i to jest rozrywka niska, że np. pokazujemy kurdupla, karła, który ma genetyczne wady i ludzie wpatrują się w niego, bo dziwaczny. Nie powinniśmy takich rzeczy pokazywać – tak Wojciech Cejrowski komentował w „Dziś wieczorem”, w TVP Info, konkurs Eurowizji. Dziennikarz mówił też, że Unia Europejska „powinna dostać z buta”, a tęczę w stolicy winien pochłonąć ogień. Na koniec dopytywał się red. Piotra Kraśki, czy jest „tęczowy” i czy „nie ma obrzydzenia jak dwóch facetów idzie za rączkę”.

Wojciech Cejrowski pytany o ocenę festiwalu Eurowizji i triumf austriackiej drag queen Conchity Wurst, nie krył swojego oburzenia na imprezę. – Polska się powinna wycofać w ogóle z tego konkursu. Nie powinniśmy takich rzeczy pokazywać. Muzycznie kiepskie i jest jakiś facet, który babę udaje i zapuścił sobie brodę. Telewizja państwowa powinna promować kulturę wyższą, a to nie jest kultura wyższa. To są zmarnowane pieniądze. Cały ten festiwal jest do kitu. Ale to moja opinia, faceta, który słucha salsy i country – mówił Cejrowski.

Unia powinna dostać z buta

Dziennikarz nie krył także, że jest przeciwnikiem Unii Europejskiej. – Rzeczywiście ta cała Unia powinna dostać z buta. Nie można wędzoną kiełbasą handlować! Unia jest niedobra – grzmiał.

Cejrowski mówił, że mieszkając w Arizonie, jako cudzoziemiec ma więcej swobód obywatelskich, niż w Unii jako obywatel. – Tam mi wolno wszystko na niepełnych papierach, a tutaj na pełnych papierach nie wolno mi kupić termometru jaki lubię, nie wolno mi używać żarówki jaką lubię, ktoś mi mówi co mam jeść. Ja bym wolał, aby propaganda unijna skupiła się na przekonywaniu mnie, że lepsze są żarówki energooszczędne. A nie na zakazywaniu – przekonywał, podkreślając, że Unia Europejska cały czas blokuje „jakieś rzeczy”.

Ludzie PZPR nie w polityce

Pytany o dobry wynik sondażowy Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego, Cejrowski żartował: „daj mu Boże zdrowie i tak jest lepszy od tych wszystkich komuchów, którzy cały czas siedzą w parlamencie”. Dostało się i gen. Wojciechowi Jaruzelskiemu, który w ciężkim stanie leży w szpitalu. – Jaruzelski powinien być odesłany do Rosji. Jeszcze nie umarł mam nadzieję, bo o zmarłym nie wypada źle mówić, ale póki żyjem ten zbrodniarz komunistyczny i zdrajca ma opcje taką: jako zdrajca narodu polskiego i sługa obcego mocarstwa przez całe dziesięciolecia albo rozstrzelanie albo łaskawość naszego państwa i bilet w jedną stronę do mocodawców, czyli Moskwy – mówił zdecydowanie. – To byłoby uczciwe załatwienie sporawy. Po chrześcijańsku daję ci szansę, jedź do tych, którym służyłeś. A on sobie żyje tutaj za moje pieniądze i emeryturę pobiera. Wiec wole Korwin-Mikkego od tego zestawu komunistów – dodał.

Cejrowski podkreślił, że żaden z członków PZPR nie powinien piastować funkcji państwowych, bo zdradził ojczyznę zapisując się do reżimowej partii.

Durne gęby z europarlamentu

Dziennikarz przekonywał także, że w Polsce każdy powinien mieć dostęp do broni. Wskazywał, że tak było kiedyś, dzięki czemu Polacy mogli stawić opór zaborcom czy zdobywać żywność w czasach głodu. Unijnych parlamentarzystów nazwał zaś „durnymi gębami”. Zachęcał jednocześnie wszystkich, aby protestowali przeciwko wszystkiemu co się komu nie podoba.

teraz odtwarzane
Unia powinna dostać z buta

Tęcza to symbol zboczenia

Cejrowski po raz kolejny odniósł się do tęczy na pl. Zbawiciela w Warszawie. – Nie życzę sobie, aby ten symbol grzechu sodomskiego stał na placu Zbawiciela przed kościołem. Ta konkretna tęcza jest symbolem zboczenia, to nie jest biblijny symbol zawarcia przymierza po potopie – mówił. – Takie rzeczy powinno się ogniem niszczyć. Modlić się do archanioła Michała, żeby on to spalił tak, jak wszystkie kliniki aborcyjne, bez zabijania ludzi, ale żeby ten obrzydliwy symbol grzechu został zniszczony. I archanioł Michał miecz ognisty ma i niech podziała w tym kierunku, abyśmy takich rzeczy oglądać nie musieli. To jest też troska o naszych starców. Babcia, która idzie do tego kościoła nie powinna być obrażana przez agresje silniejszego młodego pokolenia – wyjaśniał.

Dostało się także Piotrowi Kraśce. W czasie dyskusji o tęczy, Cejrowski zapytał go: – A pan tęczowy, że pan nie jest po mojej stronie, w tym sporze?
– Mnie się tęcza kojarzy z deszczem – odparł Kraśko.
 – I pan, chłop, który konno jeździ, nie ma pan obrzydzenia jak dwóch facetów idzie za rączkę? – dopytywał się Cejrowski.

teraz odtwarzane
Jaruzelski powinien być odesłany do Moskwy

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej