„W oczach Conchity Wurst widziałem oczy Tuska”; politycy biorą się za Eurowizję

„Zaproponujemy zmianę regulaminu Eurowizji” – deklaruje Patryk Jaki z Solidarnej Polski. Przypominamy, że tegoroczny konkurs wygrała Conchita Wurst – austriacka drag queen z wyraźną, czarną brodą. Okazało się, że gdyby nie głosy jury, ekipa z Polski uzyskałaby piąte miejsce. Święto piosenki sprowokowało do reakcji polskich polityków – posłanka Wróbel jest w szoku. Zaś Adam Hofman tak głęboko patrzył w oczy Conchity Wurst, że dostrzegł w nich… oczy Donalda Tuska.

„SP dziś nietypowo – zaproponujemy zmianę regulaminu Eurowizji. Europa zabiera nam stocznie i cukrownie, a w zamian daje brodate dziwactwa” – napisał na Twitterze rzecznik Solidarnej Polski Patryk Jaki. Najwyraźniej – według posła Jakiego – drag queen z Austrii odpowiada za kryzys w polskich stoczniach i cukrowniach. Pierwszym krokiem do odwrócenia tej sytuacji może być właśnie zmiana regulaminu Eurowizji.

Adam Hofman w obronie ogolonej Europy

– Conchita Wurst to symbol Europy, której ja nie chcę. To nie moja Europa. Moja Europa to Europa oparta na chrześcijańskich wartościach. Nie odpowiada mi żadna forma przebieranek – mówi o tegorocznym zwycięzcy Eurowizji, znanym też jako kobieta z brodą, Adam Hofman w Kontrwywiadzie RMF FM.

„W oczach Conchity Wurst widziałem oczy Tuska”

– Conchita Wurst to symbol kierunku, w którym idzie Europa. W kontekście ukraińskim widać, że Europa nie jest silna. Po Eurowizji widać, że w kontekście obyczajowym też jest coś nie tak – uważa Hofman. – W oczach Conchity Wurst widziałem oczy Tuska – stwierdził gość RMF FM.

„To jest zaburzenie. To nie jest normalne”

– EPP, frakcja, do której w PE należy PO, ma libertyńskie podejście do kwestii obyczajowych. Trzeba bronić Europę, nie pozwolić jej iść w tym kierunku. Potrzebni są ludzie, którzy odwrócą ten bieg. Potrzebny jest PiS – twierdzi. Co powie dzieciom, kiedy zapytają o Conchitę Wurst? – Powiem, że to jest zaburzenie. To nie jest normalne – tłumaczy Hofman w RMF FM.

„Szok” posłanki Wróbel

– Dla mnie to był szok, to co zobaczyłam wczoraj w telewizji – powiedziała Marzena Wróbel komentując występ Conchity Wurst w programie „Woronicza 17”.

– Najpierw dość krytycznie myślałam o występie naszych przedstawicielek, głównie ze względu na to, w jaki sposób pokazują Polskę. Ta tara i motyw prania sprzed stu lat trochę mnie oburzyły. Natomiast w porównaniu z pierwszym miejscem uważam, że wypadły znakomicie – mówiła posłanka Solidarnej Polski.

CZYTAJ TAKŻE: Eurowizja 2014: Polacy mogli być wyżej, gdyby nie... jurorzy

(fot. PAP/EPA/KASPER PALSNOV)

źródło:
Zobacz więcej