RAPORT

Tusk kontra Tusk

„My Słowianie”... daliśmy radę. Donatan i Cleo w finale Eurowizji

Po dwóch latach nieobecności Polska wróciła na Konkurs Piosenki Eurowizji w Kopenhadze. W drugim półfinale z piosenką „My Słowianie” (ponad 50 mln odsłon na YouTube) wystąpili nasi reprezentanci – Donatan i Cleo. W międzynarodowym głosowaniu widzowie zdecydowali, że polscy artyści znajdą się w finale.

W finale wystąpią też reprezentanci: Szwajcarii, Słowenii, Norwegii, Malty, Białorusi, Rumunii, Finlandii, Grecji i Austrii.

Na scenie polskiej ekipie towarzyszyły członkinie zespołu Mazowsze. Regulamin konkursu nie przewiduje oddawania głosów na wykonawcę z ojczystego kraju, więc Donatan i Cleo mogli liczyć zatem na widzów Polonii za granicą.

Finałowe emocje rozpoczną się 10 maja o godz. 21. i będą transmitowane na antenie TVP1 i TVP Polonia. Kto tego wieczora nie będzie mógł śledzić występu naszych reprezentantów, może zobaczyć powtórkę 11 maja o 21. w TVP Rozrywka. Tradycyjnie komentatorem podczas koncertów będzie Artur Orzech.

Warto dodać, że w tym roku mija 20 lat od słynnego występu Edyty Górniak, która za piosenkę „To nie ja” zdobyła drugie miejsce. Wykonawców występujących w pierwszym półfinale było można zobaczyć 6 maja.

CZYTAJ TAKŻE: Donatan i Cleo już w Danii, powalczą o finał Eurowizji

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej