RAPORT

Wojna na Ukrainie

Maturzyści zdawali egzamin z języka angielskiego

Maturzyści są już po egzaminie z języka angielskiego na poziomie podstawowym. – Przebiegał spokojnie, nie było zakłóceń procedur - poinformowała wicedyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Mariola Konopka.

Egzamin rozpoczął się w środę o godzinie 9; trwał 120 minut.

Maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych – z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego; wybrać można między: angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim lub włoskim. Zdaje się je na poziomie podstawowym, chętni mogą je zdawać także na rozszerzonym.

Angielski najpopularniejszy wśród maturzystów

Język angielski jest najczęściej wybieranym przez maturzystów językiem obcym. W tym roku – podobnie jak w latach ubiegłych – przystąpiło do niego blisko 90 proc. abiturientów.

Część z nich w środę po południu przystąpi do pisemnego egzaminu z angielskiego na poziomie rozszerzonym; rozpocznie się on o godzinie 14. Chęć zdawania egzaminu na tym poziomie zadeklarował prawie co trzeci ze zdających egzamin z angielskiego.

Arkusz egzaminacyjny z języka angielskiego na poziomie podstawowym Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje w środę po południu na swojej stronie internetowej; arkusz egzaminacyjny z poziomu rozszerzonego – w środę wieczorem.

CZYTAJ TAKŻE: Na maturze z polskiego „Wesele” Wyspiańskiego i „Potop” Sienkiewicza

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej