RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Kioto? Co to?” – porozumienie, które pokonało sportowców

– Z Kioto. Pani wyjaśni bardziej co to z tym Kioto – tymi słowami piłkarz, kandydat SLD do PE Maciej Żurawski odniósł się do pytania czy „Polska powinna popierać pogłębianie porozumienia z Kioto”. Prowadząca program „Polityka przy kawie” zapytała siedzącą obok olimpijkę Otylię Jędrzejczak, czy wie o czym mowa, odpowiedziała: „mmmm nie”.

Enigmatycznie brzmiące porozumienie to protokół z Kioto – umowa dotyczącą redukcji emisji gazów cieplarnianych. Temat ten jest obecnie gorąco dyskutowany przez polityków wszystkich opcji.

Otylia Jędrzejczak jest kandydatką do Parlamentu Europejskiego z list Platformy Obywatelskiej. Maciej Żurawski również stara się o miejsce w PE – ale z list SLD.

Maciej Żurawski – z kadry do trzeciej ligi

– To jest koleżeńska przysługa i umowa z prezesem Pawlikowskim do końca sezonu. Tylko cztery mecze, więc tak naprawdę nie w pełnym wymiarze – tymi słowami piłkarz, kandydat SLD do europarlamentu Maciej Żurawski, odniósł się w „Polityce przy kawie” do informacji o jego transferze do trzecioligowego Porońca Poronin.

– Muszę się też trochę odkurzyć ruchowo. Myślę, że to będzie dobre dla zdrowia – dodał.

„W związku z problemami kadrowymi z jakimi się borykamy, poprosiłem Maćka Żurawskiego o pomoc. Zgodził się, za co jestem mu niezmiernie wdzięczny. To jego partnerska przysługa. Porozumieliśmy się jako przyjaciele, dobrzy znajomi. To dla mnie wielka duma, że taki zawodnik będzie bronił barw Porońca Poronin” – powiedział portalowi poroniecporonin.pl Jakub Pawlikowski-Bulcyk, wiceprezes i jednocześnie główny sponsor sekcji piłkarskiej klubu LKS Poroniec.

CZYTAJ TAKŻE: „Nasz kontynent musi skręcić w lewo”

teraz odtwarzane
Maciej Żurawski w trzecioligowym Porońcu Poronin

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej