RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Cała Polska biega. Konstytucję 3 Maja też uczczą w biegu

Polacy biegają coraz chętniej (fot. flickr.com/roovuu)
Polacy biegają coraz chętniej (fot. flickr.com/roovuu)

Ponad 50 zawodów w biegach na dystansach od kilometra do maratonu zaplanowano dziś w całej Polsce. Większość organizowana jest dla uczczenia 223. rocznicy uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji. Największa frekwencja – ok. 5 tys. osób – spodziewana jest w Warszawie.

W 24. Biegu Konstytucji w stolicy ponad 4 tys. osób zadeklarowało start na pięciokilometrowej trasie z Alei Hopfera w Parku Agrykola, przez Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, dalej Alejami Ujazdowskimi, Wiejską przy gmachu Sejmu, Górnośląską do Rozbrat. Dla 800 dzieci przygotowano trasę 700 m.

Imprezy lekkoatletyczne, połączone z festynami, odbędą się we wszystkich województwach, w miastach, miasteczkach i na wsiach, m.in. w Biszczy koło Biłgoraja, gdzie dominować będą biegi na dystansie kilometra. Udział zapowiedziała wicemistrzyni Europy w podnoszeniu ciężarów Marzena Karpińska.

Ponad 400 imprez do końca miesiąca

„Półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego” – to bieg poświęcony mistrzowi olimpijskiemu z Moskwy (1980) na 3000 m z przeszkodami, który 27 września 1981 roku zginął w wypadku samochodowym. Trasę Grudziądz – Rulewo pokonać ma ok. 600 osób.

Do półmaratonu w Jeleniej Górze szykuje się ponad tysiąc zawodników. – To bardzo duża frekwencja, biorąc pod uwagę, że to dopiero druga edycja – podkreślił dyrektor zawodów Maciej Grabek.

Jedyny w tym dniu bieg maratoński (42 km 195 m) zaplanowano w Oświęcimiu. Natomiast 4 maja – w Kołobrzegu i Toruniu, gdzie zorganizowany zostanie jeszcze bieg na 10 km. Do końca maja odbędzie się w Polsce ponad 400 imprez biegowych na różnych dystansach.

CZYTAJ TAKŻE: Biegiem do Watykanu na kanonizację Jana Pawła II

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej