Reporterka TVP Info tańczy z pielgrzymami. Piazza Navona należy do Polaków

Jedno z najpiękniejszych miejsc w Rzymie – Piazza Navona – w sobotni wieczór należy do Polaków, którzy tańcząc i grając na instrumentach, czuwają tu przed niedzielną kanonizacją Jana Pawła II. O godz. 21 w pobliskim kościele św. Agnieszki rozpoczął się Apel Jasnogórski.

Przed kościołem tłumy pielgrzymów z Polski; dominują ludzie młodzi, kolorowo ubrani. Grają na gitarach i bębnach, klaszczą, tańczą. Powiewają biało-czerwone flagi.

Apel Jasnogórski prowadzi dominikanin, o. Jan Góra. Po nim wierni będą odmawiać jedną dziesiątkę różańca w intencji tego, by potrafili wcielać w życie nauczanie Jana Pawła II. Potem o. Góra odprawi mszą św. Czuwanie ma potrwać do późnych godzin nocnych.

Msza na placu?

Przed rozpoczęciem modlitwy wiele osób wchodziło do kościoła św. Agnieszki, by w bocznej nawie pokłonić się przed krzyżem i wizerunkiem Jana Pawła II. Kościół już wówczas był wypełniony po brzegi; wiele osób decydowało się więc na pozostanie na Piazza Navona, który jest dobrze nagłośniony. W Rzymie przestał też padać deszcz.

Organizatorzy zastanawiają się, czy ze względu na ogrom ludzi nie odprawiać mszy św. na placu przed kościołem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ks. Oder: wszyscy mówili o nim: to był nasz papież

źródło:

Zobacz więcej