RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Ustawa audiowizualna jest substytutem ratującym sytuację TVP”

– Ustawa audiowizualna, którą przygotowuję, jest pewnym substytutem ratującym sytuację telewizji publicznej. Jestem zwolennikiem opłaty audiowizualnej przypisanej do adresu pocztowego. To zbędne, aby wchodzić komuś do mieszkania – powiedział Bogdan Zdrojewski w TVP Info w programie „Dziś wieczorem”.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego, który był gościem programu TVP Info „Dziś wieczorem” powiedział, że swojemu następcy na biurku chce zostawić ustawę audiowizualną, która cały czas jest jeszcze w pracy.

Nie ma zgody politycznej

– Mam nadzieję, że zdążę z tym projektem i będzie on na stole gotowy – powiedział Zdrojewski. Wyjaśnił, że sprawa nowych przepisów regulujących funkcjonowanie mediów publicznych ślimaczy się, bo nie ma zgody politycznej. Pierwszy projekt zawetował prezydent, a przy drugim posłowie pokłócili się o wielkość dotacji z budżetu państwa dla telewizji publicznej. – To był nieszczęśliwy moment i niewiele brakowało, a mielibyśmy to za sobą – powiedział Zdrojewski.

To substytut ratujący TVP

Minister przypomniał, że zawsze był sceptykiem, jeśli chodzi o przygotowanie od razu pełnej ustawy. – Ta ustawa, którą przygotowuję jest pewnym substytutem ratującym sytuację telewizji publicznej – powiedział Zdrojewski. Podkreślił, że jest zwolennikiem opłaty audiowizualnej przypisanej do adresu pocztowego. Podkreślił, że na całym świecie nie sprawdza się tego czy ktoś posiada telewizor czy radio.

Nie ma potrzeby wchodzić komuś do mieszkania

– Według danych statystycznych w Polsce 99,7 proc. posiada odbiorniki. Nie powinno więc to być przedmiotem dodatkowej debaty i kosztów kontroli w poszczególnych mieszkaniach. To zbędne, aby wchodzić komuś do mieszkania – powiedział Bogdan Zdrojewski w TVP Info w programie „Dziś wieczorem”.

źródło:
Zobacz więcej