RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Korwin-Mikke: spisek jest w Brukseli; tam się kradnie prawdziwe pieniądze

– Czy pan zdaje sobie sprawę, ile w łapę wzięli komisarze europejscy od producentów świetlówek za to, że zakazali używania żarówek – pytał w TVP Info w programie „Dziś wieczorem” Janusz Korwin-Mikke, kandydat Nowej Prawicy do PE.

Korwin- Mikke chce iść do PE, aby rozliczać Unię. – Spisek jest w Brukseli. Tam się kradnie prawdziwe pieniądze – mówił kandydat Nowej Prawicy do PE. – Czy pan zdaje sobie sprawę, ile w łapę wzięli komisarze europejscy od producentów świetlówek za to, że zakazali używania żarówek? – pytał Korwin-Mikke w programie „Dziś Wieczorem”.

– Jeżeli ten sam człowiek zakazuje używania termometrów rtęciowych a każe używać świetlówek, w których jest rtęć w odróżnieniu od zwykłych żarówek to wybaczy pan. Tam nie ma błędów. Jest branie w łapę i trochę wariatów też jest – powiedział Korwin- Mikke.

Zlikwidowałbym ministerstwo zdrowia

Korwin-Mikke przekonywał, że gdyby on rządził w Polsce, pobyt w szpitalu byłyby tańszy, bo zlikwidowałby m.in. ministerstwo zdrowia czy FOZ. – Byłoby taniej. Póki nie było służby zdrowia przyrost naturalny był znacznie wyższy niż teraz – mówił Korwin-Mikke. – Ale jaka była umieralność niemowląt? – pytał retorycznie dziennikarz. – Dzięki temu było mniej ludzi z wadami, których trzeba potem całe życie leczyć – powiedział Korwin-Mikke w programie „Dziś Wieczorem”.

teraz odtwarzane
Korwin-Mikke: Zlikwidowałbym ministerstwo zdrowia

Cywilizacja unijna jest odwrotnością europejskiej

Korwin-Mikke przypomniał słowa Güntera Verheugena, który powiedział, że powstają na świecie partie prawicy, które chcą zanegować 60 lat dorobku wspólnotowego.

– Trzeba odrzucić 60 lat tej trucizny, którą ta czerwona hołota nam wpaja. Była kiedyś cywilizacja europejska. To myśmy rządzili światem, bo mieliśmy najlepsze zasady. A teraz wpaja nam się zasady odwrotne. Według zasady europejskiej mordercę się wieszało. Według unijnej jest zakaz kary śmierci. Według zasady europejskiej, kto nie pracuje ten nie je. Według unijnej są zasiłki dla niepracujących. Cywilizacja unijna jest odwrotnością europejskiej. A skutek tego taki, że kiedyś myśmy rządzili światem i go kolonizowali, a dzisiaj kolonizują nas Arabowie, Murzyni, Chińczycy, Wietnamczycy, bo mamy najgłupszą cywilizację – przekonywał w TVP Info Janusz Korwin-Mikke.

CZYTAJ TAKŻE Przedwyborcza awantura o UE w studiu TVP Info

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej