Nasz ranking śpiewających księży – czyli „Hallelujah” made in Poland

(fot. YouTube)

Skoro Irlandzki duchowny Fr Ray Kelly tak zachwycił internautów wykonaniem swojej wersji „Hallelujah” Leonarda Cohena, że ilość odsłon w serwisie YouTube rośnie w lawinowym tempie, my postanowiliśmy sprawdzić, czy polscy duchowni również mogą się pochwalić talentem wokalnym. Okazuje się, że zdecydowanie tak! Przygotowaliśmy ranking naszych faworytów, którzy nie stronią od tańca i śpiewu.

Ona tańczy dla... parafian

Występ nowicjuszy podczas Jarmarku św. Dominika 2013 porwał rozentuzjazmowany tłum. Przyszli dominikanie zaśpiewali swoją wersję utworu „Ona tańczy dla mnie” grupy Weekend. Dodali do tego własną choreografię (pełną klasycznych ruchów tanecznych jak: „nurek”, „mieszanie w kotle” czy imitacja ruchów robota). Za dystans do siebie otrzymali gromkie brawa, które zdecydowanie im się należały! My nagradzamy młodych nowicjuszy pierwszym miejscem w rankingu i trzymamy kciuki za dalsze covery!

Nieśmiertelny „Chrześcijanin tańczy”

Drugie miejsce w naszym plebiscycie zajmuje rozśpiewany biskup Antoni Długosz z hitem „Chrześcijanin tańczy”. Przyznaliśmy wyróżnienie za układ choreograficzny i oprawę wizualną występu, a dodatkowe punkty za statystyki w internecie – „Chrześcijanin tańczy” ma prawie milion wyświetleń, doczekał się też wielu przeróbek i coverów.

„Powołanie” do rapowania

Ks. Jakub Bartczak to naszym zdaniem najlepszy raper wśród polskiego kleru (przypuszczalnie nie ma zbyt dużej konkurencji). Jego płyta „Powołanie” wzbudziła spore zainteresowanie duchownym, który przekazuje chrześcijańskie wartości za pośrednictwem hip-hopu. Utwór „Pismo Święte” liczy prawie 900 tys. odsłon na youtube.com. Za kreatywność i „wyczucie bitu” przyznajemy księdzu trzecie miejsce, elo!

„Wielka miłość” i cały kościół płacze

„Wielka miłość” – z pewnością często można ją spotkać w czasie ślubu kościelnego (chcielibyśmy napisać, że zawsze, ale niestety takiej pewności nie mamy). Na tym ślubie z pewnością uczucie wypełniało cały kościół! Wykonanie piosenki Seweryna Krajewskiego przysporzyło temu księdzu sporo fanów – na youtube.com przekroczył granicę miliona odsłon.

Franciszkańskie „Waka Waka”

Nagroda publiczności trafia w ręce roztańczonych franciszkanów. Zdecydowaliśmy się na wyróżnienie ich twórczości, bo – choć występ wokalny jest krótki – nie da się przejść obojętnie obok tej skomplikowanej i widowiskowej choreografii. Układ przypadł do gustu również zgromadzonej publiczności, która wyskandowała powtórkę występu. Dodatkowe punkty przyznaliśmy za dobór podkładu muzycznego, który przywodzi na myśl wakacyjne klimaty, których tak bardzo nie możemy się już doczekać.

CZYTAJ TAKŻE: Ksiądz zaśpiewał na ślubie „Hallelujah” Cohena. Hit w sieci

Zobacz więcej