RAPORT

Pogarda

Wilanów-Majdan. Wspólna Sprawa. Koncert dla rodzin ofiar

Wilanowska plaża na jeden wieczór ma się stać kijowskim Majdanem (fot. facebook)
Wilanowska plaża na jeden wieczór ma się stać kijowskim Majdanem (fot. facebook)

Najnowsze

Popularne

To będzie wyjątkowy koncert, który ma dać dowód pamięci o ofiarach z kijowskiego Majdanu i pomóc ich rodzinom. 25 kwietnia, dokładnie miesiąc przed terminem wyborów prezydenckich na Ukrainie, na plaży Wilanów w stolicy odbędzie się koncert charytatywny. Wystąpią na nim artyści pokolenia Solidarności.

Organizatorzy koncertu podkreślają, że pamiętają, ile kosztowała nasza wolność i rozumieją determinację Ukraińców, którzy w obronie swojej wolności wyszli manifestować na Majdan, a w tragicznych dniach stycznia i lutego nie zawahali się podjąć nierównej walki. Ukraińska wolność kosztowała życie stu osób i zdrowie setek rannych, do tej pory nieznane są losy kilkuset zaginionych.

Koncert organizowany jest z myślą o rodzinach ofiar Majdanu, a przede wszystkim dzieciach, które musiały bardzo szybko dorosnąć i zrozumieć, dlaczego tata nie wrócił do domu, dlaczego już nie zobaczą więcej brata, dlaczego bliski ranny musi leczyć się w Polsce.

Długa lista artystów

25 kwietnia plaża Wilanów stanie się Majdanem i wystąpią artyści, których muzyka i teksty pomogły w latach osiemdziesiątych burzyć polskie mury, ci którzy zagrali na kijowskim Euromajdanie i ci, którzy chcą pomóc.

Artyści, którym zawodowe i osobiste sprawy uniemożliwiły wzięcie udziału w tym przedsięwzięciu, postanowili pomóc przeznaczając na aukcję swoje pamiątki i płyty.

Koncert zacznie się o godz. 18, a wystąpią: Maleo Reggae Rockers, Kozak System (Ukraina), Taraka, Tomek Lipiński, Vienio (Molesta), Natalia i Paulina Przybysz z mamą Anną, Daniel Gałązka z zespołem, Ruta, Moskwa, Skadyktator i jego kosmiczne combo z Robertem Brylewskim, Karolina Cicha.

W trakcie koncertu będzie miała miejsce aukcja przedmiotów, podarowanych przez artystów i partnerów, m.in. gitarę w barwach flagi ukraińskiej z autografami artystów występujących na Majdanie. Warunkiem wstępu na koncert jest wykupienie cegiełki o wartości 20 zł.

Całkowity dochód z koncertu i aukcji zostanie przekazany rodzinom ofiar z Majdanu. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Otwarty Dialog. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Tomasz Kaliński, koordynatorem Piotr Brymas, organizatorem Dzielnica Wilanów m. st. Warszawy.

(fot. facebook)
(fot. facebook)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej