RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wilanów-Majdan. Wspólna Sprawa. Koncert dla rodzin ofiar

Wilanowska plaża na jeden wieczór ma się stać kijowskim Majdanem (fot. facebook)

To będzie wyjątkowy koncert, który ma dać dowód pamięci o ofiarach z kijowskiego Majdanu i pomóc ich rodzinom. 25 kwietnia, dokładnie miesiąc przed terminem wyborów prezydenckich na Ukrainie, na plaży Wilanów w stolicy odbędzie się koncert charytatywny. Wystąpią na nim artyści pokolenia Solidarności.

Organizatorzy koncertu podkreślają, że pamiętają, ile kosztowała nasza wolność i rozumieją determinację Ukraińców, którzy w obronie swojej wolności wyszli manifestować na Majdan, a w tragicznych dniach stycznia i lutego nie zawahali się podjąć nierównej walki. Ukraińska wolność kosztowała życie stu osób i zdrowie setek rannych, do tej pory nieznane są losy kilkuset zaginionych.

Koncert organizowany jest z myślą o rodzinach ofiar Majdanu, a przede wszystkim dzieciach, które musiały bardzo szybko dorosnąć i zrozumieć, dlaczego tata nie wrócił do domu, dlaczego już nie zobaczą więcej brata, dlaczego bliski ranny musi leczyć się w Polsce.

Długa lista artystów

25 kwietnia plaża Wilanów stanie się Majdanem i wystąpią artyści, których muzyka i teksty pomogły w latach osiemdziesiątych burzyć polskie mury, ci którzy zagrali na kijowskim Euromajdanie i ci, którzy chcą pomóc.

Artyści, którym zawodowe i osobiste sprawy uniemożliwiły wzięcie udziału w tym przedsięwzięciu, postanowili pomóc przeznaczając na aukcję swoje pamiątki i płyty.

Koncert zacznie się o godz. 18, a wystąpią: Maleo Reggae Rockers, Kozak System (Ukraina), Taraka, Tomek Lipiński, Vienio (Molesta), Natalia i Paulina Przybysz z mamą Anną, Daniel Gałązka z zespołem, Ruta, Moskwa, Skadyktator i jego kosmiczne combo z Robertem Brylewskim, Karolina Cicha.

W trakcie koncertu będzie miała miejsce aukcja przedmiotów, podarowanych przez artystów i partnerów, m.in. gitarę w barwach flagi ukraińskiej z autografami artystów występujących na Majdanie. Warunkiem wstępu na koncert jest wykupienie cegiełki o wartości 20 zł.

Całkowity dochód z koncertu i aukcji zostanie przekazany rodzinom ofiar z Majdanu. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Otwarty Dialog. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Tomasz Kaliński, koordynatorem Piotr Brymas, organizatorem Dzielnica Wilanów m. st. Warszawy.

(fot. facebook)

źródło:
Zobacz więcej