RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Odkrywamy świat” w Łodzi

Festiwal nauki w Łodzi potrwa do 14 kwietnia (fot. źródło: festiwal.lodz.pl)
Festiwal nauki w Łodzi potrwa do 14 kwietnia (fot. źródło: festiwal.lodz.pl)

Jeśli chcesz poznać tych, którzy zgłębili tajniki chemii, fizyki, biologii, jeśli chcesz poznać tajniki sztuki muzycznej, filmowej, malarstwa czy sprawdzić swoje umiejętności. To będzie możliwe już od dziś. W Łodzi rozpoczyna się 14. Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki.

Ponad 450 imprez ujętych w kilka bloków tematycznych, m.in.: Odkrywaj siebie i otoczenie, Matematyka i informatyka, Technika i technologia w życiu człowieka, Odkrywamy kulturę i sztukę, Tajemnice przyrody, Człowiek w ekonomii i polityce przygotowali organizatorzy.

Tegoroczna impreza obywa się pod hasłem „Odkrywamy świat” i potrwa do 14 kwietnia. Podczas jej poniedziałkowej inauguracji wręczone zostaną statuetki „Łódzkie Eureka”, przyznawane za wybitne osiągnięcia w minionym roku naukowcom, których dokonania zostały dostrzeżone w kraju lub za granicą.

W ramach festiwalu po raz kolejny na rynku Manufaktury odbędzie się piknik naukowy, na którym prezentowane będą doświadczenia i eksperymenty. Inne wydarzenia odbywać się będą na uczelniach, w instytutach naukowych i badawczych, placówkach kulturalnych i muzeach.

źródło:

Zobacz więcej