Katarzyna Rogowiec: brąz w biegu narciarskim!

Mamy brąz w Vancouver. Na igrzyskach paraolimpijskich w biegu narciarskim na 15 kilometrów, pierwszy medal dla Polski wywalczyła Katarzyna Rogowiec. To nasza najlepsza niepełnosprawna zawodniczka w sportach zimowych. Ci, którzy ją znają, wiedzą, że to niezwykła osoba, która optymizmem przerasta pełnosprawnych.

Katarzyna Rogowiec nie ma rąk, by pomagać sobie kijkami, musi włożyć wiele wysiłku, by biec. A biega tak, że zdobywa medale. Gdy wbiegała na metę po 15 kilometrach, była ogromnie zmęczona. Ale i ogromnie szczęśliwa.

Wiedziałam, że mnie stać na 4-5 pozycję z tym śniegiem, który był dzisiaj, nie dowierzam, że jestem na trzecim miejscu– mówiła podekscytowana Katarzyna Rogowiec.

Brąz w Vancouver to jej trzeci medal zdobyty na igrzyskach paraolimpijskich. W Turynie stała się gwiazdą. Szanowaną sportsmenką. Koledzy sportowy zdecydowali, że to ona będzie reprezentowała ich w rozmowach z władzami igrzysk paraolimpijskich.

Kasia urodziła się w Rabce. Straciła ręce gdy miała 3 lata. To był nieszczęśliwy wypadek – obcięła je kosiarka. Biegać na nartach zaczęła zaledwie 8 lat temu. Była wybierana najlepszym polskim sportowcem niepełnosprawnym. Dostaje medale za zasługi dla rozwoju sportu. Skończyła studia, pracuje jako urzędniczka. Wzięła też udział w wyprawie niepełnosprawnych na Kilimandżaro. I weszła na szczyt.

Kasia podkreśla, że nie odniosłaby tak dużego sukcesu, gdyby nie jej rodzice: – Strasznie ich kocham i to, co osiągam, to dzięki nim. W igrzyskach Paraolimpijskich w Vancouver startuje 13 polskich sportowców – cztery kobiety i dziewięciu mężczyzn. Brąz Katarzyny Rogowiec to nasz pierwszy medal na tej imprezie. Nasi reprezentanci mówią, że nie ostatni.

źródło:
Zobacz więcej