Macierewicz: mamy dowody, że czarne skrzynki były sfałszowane

– Za kilka dni zostanie opublikowany raport zespołu parlamentarnego, który przedstawi dowody na to, że czarne skrzynki były sfałszowane. Że ten odczyt czarnych skrzynek, który był w Polsce, został przez Rosjan zmieniony – zapowiedział w TVP Info w programie „Dziś wieczorem” Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS zdradzając, że dysponuje rosyjskimi materiałami pokazującymi, jak postępowali Rosjanie z dowodami.

Antoni Macierewicz dopytywany o dokumenty wskazujące na to fałszerstwo nie chciał jednak zdradzać szczegółów.

– Co to za cud, że detektory stwierdzają obecność materiałów wybuchowych na blisko kilkuset próbkach, gdy są one w Smoleńsku? Zostają tam pozostawione dla Rosjan. Przetrzymywane są przez ponad pół roku. Przyjeżdżają do Polski i teraz nie ma na żadnej z tych próbek materiałów wybuchowych. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, jaki to proces sprawia, że istnieją materiały wybuchowe na próbkach w Smoleńsku, a nie ma materiałów wybuchowych na tych próbkach w Polsce. W tym czasie wszystko pozostaje w troskliwych rękach pułkownika KGB Władimira Putina – mówił w TVP Info Antoni Macierewicz.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Macierewicz: PO zostawia dowody ws. Smoleńska w rękach KGB

Spór o słowa w kokpicie

Antoni Macierewicz odniósł się także do informacji pochodzącej od krakowskich biegłych, którzy mieli odczytać, że po wejściu generałów do kokpitu Tu-154 ktoś powiedział: „Siadajcie”. Według Macieja Laska, przewodniczącego Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, w lotnictwie to często znaczy „lądujcie”. – Ten pan powraca do sposobu działania pani Anodiny. To jest próba rzucenia raz jeszcze potwarzy na generała Błasika. To też próba obrony pana Donalda Tuska, który mu płaci i który mówił, że nie będzie przepraszał generała Błasika. To jest podłość – mówił Macierewicz. – Większość głosów pochodziła spoza kokpitu. Mogą dotyczyć dowolnej rzeczy – przekonywał Macierewicz w TVP Info.

teraz odtwarzane
„Materiały z katastrofy w troskliwych rękach pułkownika KGB Władimira Putina”

źródło:
Zobacz więcej