RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Młynarska, Kraśko, Szpakowski wyróżnieni. Na Zamku Królewskim wręczono „Wiktory”

Bronisław Komorowski, Krzysztof Krawczyk, Waldemar Dąbrowski i komentator sportowy TVP Dariusz Szpakowski – to zdobywcy tegorocznych Super Wiktorów. Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia tych prestiżowych wyróżnień. Wśród laureatów Wiktorów 2013 nie zabrakło również osobowości związanych z Telewizją Polską.

Laureatem w kategorii prezenter telewizyjny nagrodzono związanego z „Wiadomościami” i TVP INFO Piotra Kraśko. W kategorii Osobowość Telewizyjna Roku 2013 zwyciężyła prowadząca program „Świat się kręci” w telewizyjnej Jedynce – Agata Młynarska.

Ponadto nagrodzono między innymi wicepremier Elżbietę Bieńkowską w kategorii Polityk Roku oraz Kamila Stocha w kategorii Sportowiec Roku.

Nagrodę Wiktora Publiczności przyznano aktorce Joannie Moro.

Retransmisja z gali w niedzielę o 16.00 w telewizyjnej Jedynce.

Prezydent Bronisław Komorowski został nagrodzony w sobotę Super Wiktorem. Odbierając nagrodę za całokształt, prezydent przypomniał, że tegoroczna edycja Wiktorów przypada w 25. rocznicę odzyskania wolności.

– Te wszystkie dokonania, które stoją za wręczonymi nagrodami, układają się w piękny obraz nas wszystkich, całej Polski w okresie niezwykłym, jakim była zarówno droga do wolności, jak i niełatwa droga poprzez polską wolność. Tą drogą idziemy cały czas i możemy mieć ogromną satysfakcję, czasami na miarę Wiktora, a czasami na miarę Super Wiktora – powiedział podczas sobotniej gali w Warszawie. Komorowski przybył na uroczystość ze swoją małżonką.

Komorowski i Rodowicz (fot. PAP/Leszek Szymański)
Komorowski i Rodowicz (fot. PAP/Leszek Szymański)
teraz odtwarzane
Agata Młynarska - Osobowość Roku 2013

„Wielka klimatolożka” – Politykiem Roku

Wicepremier i minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska otrzymała w sobotę Wiktora za 2013 r. w kategorii Polityk Roku.

– Jestem zaskoczona tym, że dostałam Wiktora w kategorii Polityk, bo w gronie nominowanych jestem chyba najmniej politykiem, ale cóż, jedno słowo się powie i zostaje się politykiem i dostaje się Wiktora. Wielka klimatolożka – powiedziała laureatka, nawiązując do swojej wypowiedzi dotyczącej opóźnień pociągów z powodu oblodzenia sieci.

Obok Bieńkowskiej w kategorii Polityk nominowani byli: Jarosław Gowin, Ryszard Kalisz, Leszek Miller i Jacek Rostowski.

Nagrody przyznawane już od prawie 30 lat

Kandydatów do Wiktorów typują stacje telewizyjne, a zwycięzców wyłania Akademia Wiktorów składająca się z dotychczasowych laureatów. Nagrody są przyznawane w 10 kategoriach już od 1985 r., dodatkową nagrodę przyznaje publiczność.

Wiktor to niewielka statuetka z brązu zaprojektowana i wykonana przez Andrzeja Renesa.

(fot. TVP)
(fot. TVP)
teraz odtwarzane
Kamil Stoch – Sportowiec Roku 2013

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej