RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Wyremontują jeden z symboli Rzymu; 1,5 mln euro na słynne schody

Schody Hiszpańskie to jeden z symboli Rzymu (fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)
Schody Hiszpańskie to jeden z symboli Rzymu (fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)

Najnowsze

Popularne

Aż 1,5 mln euro na remont Schodów Hiszpańskich, jednego z symboli Rzymu, przeznaczyła słynna firma jubilerska Bulgari. Prace rozpoczną się w 2015 roku. To kolejny gracz z branży mody, który chce przywrócić blask Wiecznemu Miastu.

Bulgari, marka, w której salonach można znaleźć luksusową biżuterię, zegarki, torebki i perfumy, ma swoją siedzibę właśnie w Rzymie.

Prezent na urodziny

W tym roku jubilerski gigant świętuje 130. urodziny. Z tej okazji firma zdecydowała się zrobić prezent władzom Rzymu. Przekazała 1,5 mln euro na remont Schodów Hiszpańskich, miejsca tłumnie odwiedzanego przez turystów. Prace, które mają trwać przez dwa lata, rozpoczną się w 2015 r.

Schody znajdują się przy placu Hiszpańskim i prowadzą do XVI-wiecznego kościoła św. Trójcy. Zostały ukończone w 1725 r. Na schodach odbywają się pokazy mody, festiwale kwiatów, a w czasie Bożego Narodzenia na ich tarasie urządzana jest szopka.

Po schodach - fontanna

Wśród innych modowych gigantów, którym nie jest obojętny los zabytków Wiecznego Miasta, jest Fendi. Na odnowienie fontanny di Trevi firma przeznaczyła ponad 2,5 mln euro.

Z kolei Diego Della Valle, właściciel Tod's, znanego producenta butów, na remont Koloseum wyłożył 25 mln euro.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej