RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sondaż: PiS wygrywa – dwa proc. więcej niż PO. Kto jeszcze w PE?

Wybory do Parlamentu Europejskiego już 25 maja. Udział w nich zadeklarowało 29 proc. badanych („zdecydowanie tak”). 24 proc. nie wykluczyła udziału odpowiadając „raczej tak”. Zaś osiem proc. jeszcze nie podjęło decyzji. Największym poparciem cieszy się Prawo i Sprawiedliwość, które odnotowało 2-proc. wzrost w porównaniu do lutego. PO plasuje się na drugim miejscu z wynikiem 25 proc. (5 proc. więcej niż w lutym) – wynika z sondażu TNS Polska dla „Wiadomości” TVP1

SLD uzyskało w sondażu 8 proc. poparcia – dla Lewicy oznacza to 2-proc. spadek w porównaniu do lutego. Europa Plus Twój Ruch również odnotowała spadek uzyskawszy wynik siedem proc. (w lutym partia Janusza Palikota cieszyła się 11 proc. poparciem badanych).

Spadek notowań to również problem Ludowców – z 6 proc. w lutym na 5 proc. w marcu.

Inne partie uzyskały wynik nieprzekraczający 5 proc.

Badanie preferencji partyjnych Polaków zostało zrealizowane w dniach 6-7 marca 2014 r. na reprezentatywnej próbie 1000 Polaków metodą wywiadu telefonicznego (CATI). Osoby, które nie wykluczyły udziału w wyborach – miały sprecyzowane preferencje lub nie były zdecydowane której partii przekazać poparcie – stanowiły 780. Sondaż został przeprowadzony przez TNS Polska dla „Wiadomości” TVP1.

źródło:
Zobacz więcej