RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Megawystawa budowli z klocków LEGO

Najnowsze

Popularne

To wydarzenie dla wszystkich fanów klocków lego. Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków Lego zostanie otwarta 28 lutego w Łodzi. Na 750 m2 powierzchni wystawy powstaną niezwykłe budowle złożone z blisko 1,5 mln klocków.

Główną ideą powstania wystawy jest chęć stworzenia budowli o formie i wielkości niewystępującej w codziennych warunkach. Wystawa stworzy dla rzeszy fanów Lego niepowtarzalną okazję do puszczenia wodzy fantazji – tłumaczy Rafał Szymański, organizator wystawy.

Wystawa łączy zabawę i edukację. Eksponaty będą prezentowały postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe jak i współczesne. Całość zostanie opatrzona odpowiednim materiałem dźwiękowym, który przekaże najmłodszym wiedzę z zakresu historii, geografii, architektury.

To trzeba zobaczyć

Jedną z wielu pereł wystawy jest makieta LEGO City o wielkości 25 m2 z częścią mieszkalną i lotniskiem. Niezapomniane wrażenia zapewnią makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO, ogromne lotnisko i stacja kosmiczna. Hitem wystawy jest makieta Stadionu Narodowego. Pojawi się sporo budowli unikatowych, takich jak mistrz Yoda z Gwiezdnych Wojen, budynek Opery w Sydney czy Taj Mahal. Wyjątkowym dodatkiem będą także budowle autorskie, m.in. bitwa morska pod Oliwą czy scena bombardowania katedry z gry Warhammer 40000. Na wystawie coś dla siebie znajdą także miłośnicy nowoczesnych technologii. Wśród eksponatów pojawi się bowiem seria zaprogramowanych robotów, które będą reagowały np. na ruch oraz seria LEGO Technics.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej