RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Była premier nie porwała Majdanu”

– Julia Tymoszenko bardzo chciała się przyłączyć do Majdanu, ale Majdanu oszukać się nie da. Jej bardzo emocjonalne wystąpienie nie porwało ludzi – mówiła na antenie TVP Info Maria Stepan, która na miejscu śledzi wydarzenia w Kijowie. Była premier po trzech latach odsiadki dziś opuściła kolonię karną w Charkowie.

Według Marii Stepan na Majdanie można było nawet usłyszeć gwizdy i ciężko na razie powiedzieć, czy Tymoszenko ma szanse w wyborach prezydenckich.

– Julia Tymoszenko bardzo chciała się przyłączyć do Majdanu, ale Majdanu oszukać się nie da. Oni tu stracili prawie 100 ludzi. Jedyną gwiazdą jest sam Majdan. Nie ma liderów – podsumowała reporterka.

Po południu samolot z przywódczynią największej partii, opozycyjnej Batkwiszczyny, wylądował na podkijowskim lotnisku. Julia Tymoszenko opuściła dziś szpital więzienny w Charkowie.

Wcześniej Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła rezolucję ws. uwolnienia byłej premier. Tymoszenko była uwięziona od 2011 roku, skazana za nadużycie władzy podczas podpisywania kontaktów gazowych z Rosją.

źródło:
Zobacz więcej