RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Złota sobota rekordowa w TVP

(fot. TVP)
(fot. TVP)

Absolutny prymat oglądalności Telewizji Polskiej przyniosła sobota 15 lutego dzięki złotym występom Zbigniewa Bródki i Kamila Stocha. Poza bezapelacyjnie największą oglądalnością TVP1 i TVP2, także TVP INFO osiągnęło rekordowy wynik, aż dwukrotnie przebijając oglądalnością TVN24!

Na podkreślenie zasługuje fakt, że obie główne Anteny Telewizji Polskiej oraz TVP INFO zanotowały (według wstępnych danych Nielsen Audience Measurement) rekordowe wyniki nie tylko wśród wszystkich widzów (wiek: 4+), ale też w tzw. grupie komercyjnej (16-49 lat). TVP1 w sobotę oglądało średnio 23,2 proc. wszystkich widzów i 21,4 proc. w grupie komercyjnej, TVP2 – odpowiednio 12,9 proc. i 11,1 proc., zaś TVN zaledwie 7,6 proc. i 9,3 proc., a Polsat 6,7 proc. i 7,2 proc.

TVP INFO ustanowiło swój nowy rekord, odkąd we wrześniu ubiegłego roku rozdzieliło się z TVP Regionalną: miało aż 3,8 proc. widzów w grupie ogólnej i 2,2 proc. w komercyjnej, gdy TVN24 tylko 1,9 proc. i 1,4 proc.. Większe niż konkurenta udziały TVP INFO powoli zresztą stają się normą, np. w piątek 14 lutego odnotowało ono 2,5 proc. udziałów przy 2,2 proc. TVN 24.

Warto dodać, że sukcesy polskich sportowców na igrzyskach w Soczi przyciągają przed telewizory coraz więcej widzów. Łączny czas oglądania telewizji w czwartek, 13 lutego, wynosił 277 minut, w piątek 14 lutego – 282 minuty, a w „złotą sobotę” – aż 337 minut! Stało się tak mimo rozległej awarii obu systemów zasilania energetycznego emisji TVP, która sprawiła, że przez kilkanaście do kilkudziesięciu minut widzowie pozbawieni byli dostępu do jej programów. Awarię udało się jednak wyjątkowo szybko i sprawnie opanować.

Przypomnijmy, że w rekordową pod każdym względem sobotę TVP transmitowała z Soczi m.in. konkurs skoków na dużej skoczni (złoto Kamila Stocha) i supergigant kobiet w narciarstwie alpejskim w TVP1 oraz sztafetę kobiet w biegach narciarskich (7. lokata Polek z Justyną Kowalczyk) oraz łyżwiarstwo szybkie, w którym triumfował Zbigniew Bródka - w TVP2. TVP INFO relacjonowało najważniejsze momenty igrzysk z polskimi sportowcami oraz niedokończoną ze względu na silny wiatr serię próbną przed konkursem skoczków.

Sobotnie transmisje były rekordowo oglądane również przez internautów na stronie SPORT.TVP.PL. Absolutny rekord wszech czasów w Internecie padł, gdy trwała transmisja skoków narciarskich i złoto zdobywał Kamil Stoch: blisko 155 tys odsłon wideo. Złoty medal Zbigniewa Bródki miał ponad 44 tysiące odsłon. W sumie w sobotę 15 lutego materiały wideo na stronie Telewizji Polskiej były oglądane aż 619 376 razy.

W niedzielę, 16 lutego od godz. 17:45 w TVP2, TVP INFO i na stronie SPORT.TVP.PL będzie można obejrzeć m.in. wręczanie medali Stochowi (ok. 17:49) i Bródce (ok. 18:09).

Igrzyska olimpijskie w Soczi można oglądać na antenach Telewizji Polskiej: TVP1, TVP2, TVP SPORT, TVP INFO, a także w TVP Regionalna (nocne pasmo powtórkowe od godz. 23.30). Wszystkie transmisje można oglądać w specjalnym serwisie olimpijskim na stronie SPORT.TVP.PL, a także w bezpłatnej aplikacji mobilnej TVP Stream.

źródło:
Zobacz więcej