RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Awaria usunięta; TVP przeprasza widzów

fot. TVP
fot. TVP

Po poważnej awarii nadawania programów Telewizji Polskiej, emisja została już przywrócona – poinformował rzecznik TVP Jacek Rakowiecki. Wszystkie kanały Telewizji Polskiej nadają już swoje programy bez zakłóceń.

Awaria była rozległa i wyjątkowo poważna: objęła zarówno podstawowy, jak i rezerwowy system zasilania energetycznego całego bloku emisyjnego TVP. Jej przyczyny są ustalane przez służby techniczne Telewizji Polskiej. Cały weekend będą one pracowały też intensywnie nad całkowitym usunięciem drugorzędnych skutków awarii.

Jacek Rakowiecki podkreślił, że wykluczony jest jakikolwiek związek awarii ze zmianami w naziemnym nadawaniu cyfrowym, które miały miejsce w nocy z piątku na sobotę. – Cała zmiana przebiegła w całkowitym porządku i bez żadnych kłopotów – dodał rzecznik TVP.

Podobna awaria, obejmująca wtedy jednak tylko dwa kanały TVP (więcej nie emitowano), miała miejsce z końcem pierwszej połowy lat 80.

TVP serdecznie przeprasza wszystkich widzów za przerwę w nadawaniu i gwarantuje, że wszystkie pozycje programowe, których w czasie awarii nie mogli oni obejrzeć, będą wyemitowane w najbliższym czasie.

źródło:
Zobacz więcej